همزمان با برگزاری چهارمین اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی از ۴۵ نفر از فعالان این حوزه در بیرجند تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (۱۵ اسفند) در این مراسم اظهار کرد: خداوند مخلوقات بسیاری دارد اما انسان را به عنوان اشرف مخلوقات آفریده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عشق با حُسن پیوند ناگسستنی دارد، گفت: اگر حُسن غیراختیاری باشد آن را حمد نمی کنند بلکه آن را مدح و توصیف می کنند اما اگر حُسن اختیاری باشد آن را حمد می گویند.

وی با اشاره به اینکه هیچ معشوقی شایستگی عشق خداوند را ندارد، افزود: وجود مطلق خداوند است و تداوم خلقت تداوم فیض الهی است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه دنبال هر چیزی غیرخداوند می رویم خیالات و مجازی است و تنها کسانی که به دنبال ایمان خداوند رفتند از سرمایه حیات سود بردند، ادامه داد: خوش بحال کسانی که اهل نماز و عشق و توجه به خداوند هستند و اندیشه خود را مطهر به قرآن و دعا می کنند.

حجت الاسلام«حسین کمیلی» هم اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری تاکید بر معنویت، آشنایی با فرهنگ مهدویت و اهل بیت علیه السلام دارند که همه باید وظیفه خود بدانیم و به فرمایشات معظم له عمل کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه وضعیت نمازخانه های مدارس استان مناسب است اما تا وضعیت مطلوب فاصله دارد، گفت:نمازخانه مدرسه جزو ملزومات است و درخواست می شود مدرسه بدون نمازخانه افتتاح نشود.

حجت الاسلام کمیلی به ارزیابی اقامه نماز در دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر وضعیت اقامه نماز در دستگاه های اجرایی استان مقبول است البته منکر کاستی ها نیستیم.

وی به برگزاری ۲۰۰ نشست دانش آموزی ویژه نماز اشاره و بیان کرد: تاکنون سه دوره آموزشی «مبین» برای ۵۰۰ نفر از مدیران مدارس برگزار شده است.

دبیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون در سال جاری ۲۰۰ نشست خانواده مطهر و شیوه های دعوت به نماز برگزار شده، ادامه داد: امسال ۴۰۰ بسته فرهنگی و تبلیغی بین دانش آموزان عشایری استان اهدا شده است.

حجت الاسلام کمیلی با اشاره به اینکه امسال طرح «نیک» برای ۸۰ نفر از مربیان مهدکودک های خراسان جنوبی اجرا شده، عنوان کرد: همچنین مسابقه کتابخوانی، آموزش معارف نماز، دوره آموزشی نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترک اعتیاد، کارگاه آموزشی مهدویت و نماز در دانشگاه و اجرای طرح نماز کلید بهشت ویژه سوادآموزان برگزار شده است.

گفتنی است در چهارمین اجلاس استانی نماز از ۴۵ نفر از فعالان حوزه نماز تجلیل شد.