رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان گفت:نماز بزرگترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی در گزارشی روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان عنوان کرد: حجت‌الاسلام علی شاکری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان در گفتگو با روابط عمومی این اداره گفت: یکی از پایدارترین و قدیمی ترین تجلیات روح آدمی و یکی از اصیل ترین ابعاد وجود آدمی، حس نیایش و پرستش است.

وی افزود: نماز جماعت یک عبادت دسته جمعی است که مسلمانان در زمان و مکان واحد و به شکل واحد در صفوف منظم به امامت واحدی اقتدا می‌کنند و از این طریق تمرین رعایت نظم و آراستگی و نیز اطاعت از رهبری را می آموزند و علاوه بر آن، موجب وحدت و یکپارچگی مسلمانان می‌شود.

حجت الاسلام شاکری عنوان کرد: نماز ستون دین و مهمترین عامل و اصولی ترین روش تربیت در جلوگیری از انحرافات اخلاقی و موثرترین روش درمانی در اصلاح انحرافات و اختلافات رفتاری فرزندان است و بزرگترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلیجان خاطرنشان کرد: هر چه رابطه ما با مادیات و دنیا بیشتر شده از آنطرف مشکلات و گرفتاری ها ما نیز بیشتر می شود و تنها راه خلاصی از این ورطه خود ساخته، توجه عمیق به معنویات و عوامل ذکر و یاد خداست چرا که تنها با یاد خدا دل ها آرام گرفته و جامعه بشری به سمت کمال به حرکت در خواهد آمد.