قزوین- همایش «بررسی تأثیر نماز بر زندگی فردی و اجتماعی انسان ها» توسط ستاد اقامه نماز شهرداری با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزای مهر، همایش «بررسی تأثیر نماز بر زندگی فردی و اجتماعی انسان ها» توسط ستاد اقامه نماز شهرداری با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در سالن اجتماعات قائم شهرداری منطقه دو برگزار شد.

حجت الاسلام صادقی آرمان، استاد حوزه علمیه قم در این همایش گفت: نماز تمرینی برای زندگی بهتر انسان‌ها است و می‌توان آثار آن را در زندگی فردی و اجتماعی هر فردی مشاهده کرد.

حجت الاسلام سید محمد صادقی آرمان افزود: عبودیت مهمترین موضوع در نماز است که با زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها مرتبط بوده و نقش مؤثری در موفقیت انسان‌های در زندگی خود ایفا می‌کند.

وی افزود: کسانی می‌توانند تاثیرات نماز را در زندگی خود مشاهده کنند که اقامه نماز داشته و نسبت به برگزاری آن اهتمام لازم را داشته باشند.

این استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: معنی واقعی «إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ» این است که همه (از خداوند متعال بوده‌ایم و از او جدا شده‌ایم و دوباره برمی گردیم به سوی او) و توجه به این واقعیت که ما همه به سوی او باز می‌گردیم به ما اعلام می‌کند که اینجا سرای جاویدان نیست و اقرار به بندگی خداوند است یعنی ما بندگان خدا هستیم.

در این همایش از ۵۰ نفر از فعالین نماز شهرداری قزوین و سازمان‌های تابعه تقدیر بعمل آمد.