استاندار لرستان گفت: ایجاد فضای لازم و تسهیل گری در فریضه نماز از وظایف دولت است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی دوشنبه شب در جلسه ستاد اقامه نماز استان اظهار داشت: در تمام کشور برای ستاد سفر کمیته‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام وظایفی دارند، اکنون با توجه به پیش رو بودن فصل گردشگری تأکید ویژه‌ای بر موضوع نماز و تسهیل‌گری آن وجود دارد.
وی افزود: در ایام نوروز با توجه به حجم بالای مسافران در استان و آنچه که در اختیار داشته و ایجاد کرده‌ایم، باید با امکانات موجود خود بتوانیم شرایطی برای مسافران ایجاد کنیم تا برای انجام این فریضه الهی مشکلی نداشته باشند.
استاندار لرستان بیان کرد: دستگاه‌های متولی و فرهنگی، مساجد شهری و بین راهی را ساماندهی و مراکز خدمات بین راهی نیز کنترل شوند امکانات کافی را فراهم شود.
خادمی اضافه کرد: هدف اصلی ما ارائه خدمات رفاهی بهتر است، تمام دستگاه‌های متولی و دیگر موسسات خصوصی و مردمی به این موضوع خطیر توجه خاص داشته باشند.
وی ادامه داد: کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های فرهنگی، امور بانوان، نماینده استانداری به منظور بررسی و تسهیل گری برای اقامه نماز و خدمات رفاهی مسافران باید تشکیل شود.
استاندار لرستان یادآورشد: در سال آینده نشستی برای هماهنگی مدیریت مساجد تشکیل شود تا موارد و مشکلات آنها را بررسی کنیم.
خادمی گفت: رستوران‌ها، مراکز گردشگری و اقامتی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی موظف هستند مساجد مجموعه خود را تجهیز و ساماندهی کنند.
وی افزود: امسال برای کشاورزی و منابع آبی استان پربارش و مناسب بود اما از طرفی به تاسیسات و راه‌های استان خساراتی وارد شده که دستگاه‌های استان آمادگی لازم را برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی دارند.