وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در محل کار حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی با این استاد پیشکسوت قرآنی کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، سید عباس صالحی امروز با حضور در دفتر ستاد اقامه نماز با حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن جویا شدن از سلامتی این استاد پیشکسوت قرآنی در جریان روند فعالیت‌های جدید وی در عرصه‌های تفسیر قرآن و اقدامات مربوط به ستاد اقامه نماز قرار گرفت.

حجت‌الاسلام قرائتی نیز نکاتی را درباره مغفول ماندن تفسیر قرآن به شیوه صحیح و دل‌شنین را بیان و سپس کتاب‌هایی را که در این زمینه به رشته تحریر در آورده است به صالحی تقدیم کرد.

وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شد تا هرکدام از کتاب‌هایی که در زمینه تقسیر قرآن و اقامه نماز به رشته تحریر در آورده است، بدون در نظر گرفتن حق مولف یا انتشار به چاپ برسد و به صورت رایگان در اختیار بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه طرحی را مطرح کرد که براساس آن تمام اداره کل‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، معاونت قرآن و عترت و سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از فرارسیدن ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی را برای حضور مفسرین قرآن در برنامه‌های مختلف در تمامی استان‌ها تدارک ببینند.

در این دیدار عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی را همراهی کرد.