به مناسبت چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز از فعالان اقامه نماز اداره کل کمیته امداد امام (ره) استان اردبیل با حضورمدیرستاد اقامه نماز استان و مدیر کل و جمعی از جانبازان و ایثارگران این اداره کل تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، در این مراسم مدیر ستاد این استان با اشاره به آیه ی شریف ی (و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون) هدف از خلقت را تعبد و بندگی دانست و گفت: تعبد یعنی بندگی در مقابل خداوند متعال و اولین مرحله عبادت در درگاه خداوند نیز نماز است.

عبدی در ادامه به ویژگی اخلاقی و عبادی حضرت اباالفضل العباس (ع) اشاره کرد و گفت: ویژگی های حضرت اباالفضل العباس (ع) از هرجهت برای همگان آشکار است و همه با شنیدن نام حضرت اباالفضل (ع) به یاد ایثارگری ها و فداکاری های و اطاعت پذیری این حضرت می افتیم و این حضرت از امام و مولای خود در آن شرایط سخت روز عاشورا اطاعت کرد و امام خود را تنها نگذاشت.

عبدی در پایان این مراسم نیز به فداکاری های جانبازان اشاره کرد و گفت: اکنون جانبازان سرافراز میهن عزیزمان نیز با تبعیت از مولای خود شان حضرت ابوالفضل (ع) در جبهه های جنگ ایثار و فداکاری کردند و در آن زمان در کنار ایثارگری های خود از تعبد و بندگی نیز غافل نشدند و با تبعیت و تاسی از سرور شهیدان امام حسین (ع) نماز خود را نیز به جا آوردند همچنان که امام حسین (ع) در روز عاشورا نماز خود را به صورت آشکار و به جماعت و در اول وقت اقامه کردند.

گفتنی است در پایان این مراسم از فعالان اقامه نماز اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل نیز با اهدای لوح, تجلیل و تقدیر به عمل آمد.