ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان دردیدار با رییس ستاد اقامه نماز استان گفت: همکاری در حوزه نماز وظیفه دینی و تکلیف شرعی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اد اره کل آموزش وپرورش استان زنجان ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان در این دیدار گفت:همکاری و کار در حوزه نماز یک وظیفه دینی وتکلیف شرعی است.

وی در ادامه سخنان خود افزود:در خصوص آموزش احکام نماز وترویج این فریضه الهی وفرهنگ اسلامی توصیه فراوانی شده واز نظر آموزش وپرورش نیز فضا برای کار در این گونه مسائل مهیا وفراهم است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در زمینه مسائل مالی مشکلات زیاد است واز دستگاه های اجرایی که در این مسائل فعالیت می کنند انتظار کمک ومساعدت داریم تا بتوانیم  به بهترین نحو فعالیت نماییم.

رفیعی در پایان سخنان خود گفت: از نظر ما مشکلی وجود ندارد وفضا برای ستاد اقامه نماز استان برای انجام فعالیت ها در چارچوب برنامه های آموزشی وتربیتی باز است .

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی رییس ستاد اقامه نماز استان نیز در سخنان خود گفت:طلبه هایی که در آموزش وپرورش خدمت می کنند و مربیان ومعلمان فرهنگی ظرفیت وپتانسیل خوبی هستند که باید از وجود آنان حداکثر بهره را ببریم.

وی افزود: بعضی از مدیران مدارس با شرکت در نمازهای جماعت مدارس در خارج از ساعت اداری و تشویق دانش آموزان به این امر، مایه افتخار هستند که جا دارد از آنان تجلیل شده ونقش الگویی آنان پررنگ تر شود وما نیز  با احصاء برنامه های موجود وبومی سازی آنها سعی در اجرای بهینه آن برنامه ها داریم .

این مقام مسئول  در پایان گفت: برنامه هایی مانند پیوند مسجد ومدرسه وطرح صالحین برنامه های خوبی هستند که در خصوص ترویج برنامه های پرورشی اجرا می شوند.