رییس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان از راه‌اندازی سامانه سجاده برای ثبت و ارزیابی فعالیت‌های دستگا‌ه‌های اجرایی در زمینه نماز خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن فروزان نژاد در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: در طول یک سال، چهار گردهمایی با حضور دبیران ستاد اقامه نماز ادارات با هدف ابلاغ دستورالعمل‌ها و امور مربوط به نماز تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: امسال نحوه ارزیابی دستگاه‌ها در بحث نماز متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود. در سال‌های قبل ادرات و دستگاه‌های اجرایی؛ مستندات برنامه‌های خود را به منظور ارزیابی فعالیت‌ها به ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ارسال، و کارشناسان، آثار را ارزیابی و داوری می‌کردند که حدود یک ماه به طول می‌انجامید اما امسال نیازی به ارسال مستندات از سوی دستگاه‌های اجرایی نیست بلکه با تعریف و راه‌اندازی سامانه سجاده، اطلاعات فعالیت‌ها باید در آن بارگزاری کنند.

رییس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان تاکید کرد: دستگاه‌هایی که در بحث نماز با ستاد اقامه نماز بیشترین همکاری را داشته باشند مورد تقدیر و تشویق قرار خواهند گرفت و به دستگاه‌هایی که همکاری‌های لازم را نداشته‌اند تذکر داده خواهد شد.

حجت‌الاسلام فروزان‌نژاد گفت: همچنین دستگاه‌هایی که از آیین‌نامه بخشنامه تخطی کنند توبیخ می‌شوند البته تاکنون هیچ دستگاه اجرایی توبیخ نشده است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی به عنوان بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران، باید مروج آموزه‌های دینی مانند نماز باشند چراکه مردم به عنوان نماینده نظام اسلامی به دستگاه‌های اجرایی می‌شناسند و زیبنده نیست که در این دستگاه‌ها بی‌توجهی به نماز مشاهده شود.

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان ابراز داشت: دبیران دستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند در تشویق پرسنل و برگزاری نماز جماعت کوشا باشند و اگر مدیر یک دستگاه در نماز جماعت شرکت نمی‌کند مراتب را به ستاد اقامه نماز استان اطلاع دهند تا تذکرات لازم داده شود.