حجت الاسلام والمسلمین قرائتی مبانی قرآنی بیانیه‌ گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری را بررسی و تبیین کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور؛ بیانیه گام دوم انقلاب دارای مبانی قرآنی استواری است و با نگاهی عمیق برگرفته از متون اسلامی اعم از قرآن، سیره انبیاء و ائمه طاهرین(ع) است که نقشه راه ادامه کار انقلاب و متکی بر تجربیات چهل ساله آن است.
این بیانیه نگاهی عمیق به گذشته دارد و افق آینده کشور را ترسیم کرده که همان رسیدن به تمدن عظیم اسلامی و اتصال آن به منبع اصلی نظام آفرینش یعنی حضرت ولیعصر (ع) است.
از این رو حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی در نوشتاری به تشریح مبانی قرآنی این بیانیه پرداخته و با بیان صد‌ها آیه و روایت جایگاه و خواستگاه عبارات و کلمات آن را بیان کردند.
توجه به تاریخ گذشته! نوآوری‌ها، استقلال، آزادی، حاکمیت اسلامی، تقابل اسلام و استکبار، نعمت‌های خاص، پاکسازی و طرد افراد نفوذی، عزت، توجه به نقش جوانان، پایداری و استقامت، دستاوردها، مدیریت جهادی، عزت – حکمت – مصلحت، داشته‌ها و سرمایه‌ها، ممنوعیت رکود و توقف، توجه به ظرفیت‌ها، نگاهی به تفاوت‌ها، شباهت‌ها و نمونه‌های تاریخی، باید‌های پیش رو!، عدالت نسبی (نه عدالت مورد انتظار)، اقدامات دشمن، توجه به اقتصاد، اقتصاد هدفمند، تعدیل ثروت، اقتصاد اسلامی، معنویت، هویت، نگاه جمعی، پویایی، پاکدستی و پارسایی از مبانی مطرح شده در این نوشتار است، که با صد‌ها آیه مستندات قرآنی آن تشریح شده است.

برای دریافت متن کامل این بیانیه کلیک کنید.