اولین اجلاس نماز شهرستان مبارکه روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجه الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان، خانم سعیدی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی، فرهنگی و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهرعلامه مجلسی(ره) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام طاوسی امام جمعه شهرعلامه مجلسی (ره) بر لزوم برنامه ریزی جدّی برای فعالیّت های فرهنگی شهرستان با محوریّت نماز تأکید کرد و ایجاد دغدغه بیشتر بین مدیران، کودکان، نوجوانان، جوانان و اقشار مختلف جامعه برای اقامه نماز را خواستار شد.

در ادامه دانشمند دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان مبارکه ضمن خیر مقدم، گزارشی از فعالیّت ها و اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اقامه نماز شهرستان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در جامعه ارائه کرد.

سپس حجه الاسلام گرجی نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این اجلاس و تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، پیرامون اهمیّت ارتباط با جوانان و جذب آنان به نماز مطالبی را بیان نمود.

وی با اشاره به این که عدم برقراری ارتباط صحیح خانواده ها با جوانان به ویژه دربیان احکام اسلامی یکی از معضلات و مشکلات جامعه امروز است، افزود خانواده ها باید در تصحیح فرایند رفتار نسل جوان ۴ مرحله فکر، انتخاب، تصمیم و رفتار را در نظر داشته باشند.

در ادامه حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین شهرستان جهت برگزاری اجلاس نماز، از زحمات خالصانه دانشمند دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان قدردانی کرد.

وی با بیان این که اقامه نماز در جامعه باعث کاهش آسیبهای اجتماعی می شود بر برگزاری نماز جماعت در ادارات، مدارس و دانشگاه ها تأکید کرد.

حجت الاسلام رنجبر با اشاره به آیه شریفه « انّ الصلوه کانت علی المؤمنین کتابا موقوتا» افزود ترویج و توسعه فرهنگ نماز بین مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان نیازمند کار جمعی و مشارکت تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط است.

وی با بیان این که جامعه جهانی تحت تأثیر امواج تبلیغاتی بیگانگان رو به گسترش فساد و بی بندوباری است، از مهم ترین آثار نماز را جلوگیری از فساد و منکرات دانست.

حجت الاسلام رنجبرضمن تقدیر و تشکر از مسئولین در برگزاری اجلاس نماز با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی)، آموزش و پرورش را مخاطب اصلی این پیام دانست و تأکید کرد تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط جهت ترویج وتوسعه فرهنگ نماز بین مردم و به ویژه کودکان و نوجوانان با ستاد اقامه نمازشهرستان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی همچنین تأکید کرد برنامه های آموزشی نماز در دوران مدارس باید همه جانبه و فراگیر باشد تا شمار بیشتری از دانش آموزان به خواندن نماز ترغیب شوند. لازم به ذکر است در این اجلاس از تعدادی از فعّالین و خادمین نماز شهرستان مبارکه تقدیر گردید.