اولین جلسه شورای اقامه نماز استان قزوین با حضور استاندار در سالن جلسه استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت موضوع جلسه نماز است که در سه قسمت است

الف – بررسی برنامه های فرهنگی آموزشی سال۹۸

ب – تبین آئینامه دستگاههای اجرایی سال ۹۷

ج – تمهید مقدمات برگزاری اجلاس نماز استانی

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای انصاری معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش بیان نمود در ۹۸ صد مدارس نماز جماعت برقرار است و برای باشکوه تر سازی و هم افزایی لازم است.

همچنین اظهار نمود یکی از راهکارهای ترویج نماز دعوت از ائمه جماعات روحانی به مدارس است و در ادامه گفت استفاده از ظرفیت روحانیون شاغل در دستگاه های اجرایی استان و لزوم همکاری دستگاه ها برای تامین ایاب و ذهاب ائمه جماعات مدارس خواستار شد و همچنین از استاندار و مسئولین عالی رتبه استان خواست که شنبه های هر هفته در یک مدارس استان بعنوان کاروان نماز برگزار میشود حضور مستمر داشته باشند و همچنین پیشنهاد احداث نمازخانه در مدارس فاقد نمازخانه شد.

عبدالمحمد زاهدى، استاندار قزوین در جلسه شورای اقامه نماز استان بیان داشت: شیوه های دعوت به نماز باید به روز و تاثیرگذار باشد تا بتوان نسبت به گرایش جوانان و نوجوانان به این فریضه الهی موفق عمل کرد.

وی اضافه کرد: قبل از این که مهارت دعوت به نماز را بیاموزیم باید مهارت برقراری ارتباط را داشته باشیم زیرا گاهی قادر به ارتباط مناسب نیستیم استاندار قزوین تاکید کرد: ستاد اقامه نماز باید برنامه های دینی و فرهنگی را در حوزه های مختلف برای اقشار مختلف مردم طراحی کند.

وی افزود: شیوه گفتگو و برنامه های آموزشی نیز بسیار مهم است و استفاده از اساتید فن درحوزه نماز باید در دستور کار متولیان نماز در مدارس و ادارات قرار گیرد.

زاهدی گفت: در یک جامعه  علاوه بر آن که به مساله آموزش و تعلیم توجه داده می شود باید به همان میزان و بلکه بیشتر به مساله تربیت و پرورش اهتمام صورت گیرد و برنامه های دینی خوب و باکیفیت و جذاب می تواند به بحث تربیتی در سطح مدارس کمک زیادی کند.

استاندار در ادامه تصریح کرد: مدیران جامعه باید شرایطی را برای اقامه نماز فراهم کنند تا افراد بیشتری به نماز جلب شوند.

وی در پایان یادآور شد: مدیران باید به نماز توجه بیشتری داشته باشند و از همه کسانیکه برای اقامه نماز تلاش می کنند تقدیر کرد.