مراسم رونمایی از سامانه سجاده در جمع اعضاء هیات ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور صبح امروز با حضور در وزارت فناوری و ارتباطات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، مراسم رونمایی از سامانه سجاده با حضور محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز، دکتر محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از معاونین، مدیران ، کارشناسان و هیات های ارزیابی در سراسر کشور با حضور در وزارت فناوری و ارتباطات بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور در خصوص فرایند راه اندازی سامانه سجاده گفت: خودارزیابی دقیق و علمی عملکرد نمازی در دستگاه‌های اجرایی از اهداف راه‌اندازی سامانه سجاده بود.

وی ادامه داد: در این راستا به دلیل حساسیت بالای ارزیابی سامانه‌ای تحت عنوان «سجاده» تعریف و راه اندازی شد بنابراین از این پس دیگر نیازی به ارسال مستندات از سوی دستگاه‌های اجرایی نیست بلکه اطلاعات فعالیت‌های دستگاه‌‌ها درحوزه نماز در سطح شهرستانی و استانی بروی این سامانه بارگزاری می‌شود.

مهدیان با بیان اینکه مدیر هر دستگاه، پاسخگو عملکرد دستگاه در حوزه نماز است ابراز کرد: طبق آئین‌نامه، از این پیش هیئت‌های ارزیابی در دستگاه‌های اجرایی عملکرد خود را در حوزه نماز مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه ما به دنبال خود ارزیابی دقیق و علمی درسطح دستگاه‌ها هستیم گفت: اگر بحث «خود ارزیابی» به صورت جد و مدغم بررسی شود، شاهد عملکرد خوبی در حوزه نماز در سطح دستگاه‌های اجرایی خواهیم بود.

مهدیان با بیان اینکه برای سامانه سجاده ۳۰ هزار کابر تعریف شده است عنوان کرد: تسهیل ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در حوزه نماز، اطلاع از عملکرد توابع دستگاه‌ها در شهرستان‌ها و گزارش گیری سریع از اطلاعات جامع دستگاه‌ها از نقاط مثبت سامانه سجاده است.

محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری به سیزدهمین اجلاس سراسری نماز گفت: جای خرسندی است که سامانه سجاده با کمک و همت عزیزان ما در ستاد اقامه نماز توانسته است بخشی از پیام مقام معظم رهبری را به مرحله اجرا در آورد‌.

نماینده رئیس جمهور در امر نماز  تصریح کرد: ارزیابی عملکرد نمازی دستگاه های اجرایی کشور باید علمی، دقیق و واقع بینانه صورت گیرد.

وی با بیان مزیت و اهمیت کار ارزیابی در سامانه سجاده گفت: دستگاه هایی اجرایی واحد های تابعه خود را ارزیابی و رتبه بندی و به هیات ارزیابی ارایه می نمایند خود ارزیابی در اسلام هم سفارش شده است:«حاسبوا ان تحاسبوا»

دکتر محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جلسه آموزشی توجیهی سامانه کشوری سجاده بصورت ویدئو کنفرانس گفت: این امکان می تواند در کاهش چند صد میلیونی هزینه ها ، کاهش خطرات احتمالی تردد ، استفاده بهینه از زمان با بهترین بازده، سهولت در برگزاری جلسات، استفاده از فرصت های فضای مجازی در توسعه و ترویج نماز، تعامل بین بخشی و استفاده از ظرفیت های موجود در وزارت ارتباطات، عدم مشکل در روزه داری همکاران در ماه مبارک رمضان نقش به سزایی داشته باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان مشارکت خود دستگاه ها در فرایند ارزیابی افزود: دستگاه های اجرایی در فرایند ارزیابی مشارکت دارند و زیر مجموعه و ادارات و سازمان های تابعه خود را طبق دستور العمل ابلاغی  ارزیابی و رتبه بندی خواهند نمود.

ایشان تصریح کرد: در اجلاس های استانی از الگوها، تجربیات و چهره های موفق ادارت تقدیر و تکریم به عمل خواهد آمد.

دکتر مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان اهمیت گزارش های نمازی دستگاه های اجرایی در سامانه سجاده بیان کرد: گزارشات باید کوتاه، مختصر و قابل ارزیابی باشد و عزیزان دچار مستند سازی نشوند.

در پایان جلسه مهندس مقدم به آموزش و نحوه کار با سامانه سجاده پرداخت و سوالات و اشکالات از طریق ویدئو کنفرانس پاسخ داده شد.