ترویج فرهنگ اقامه‌ی نماز با هدف صیانت و احیای ارزش‌های اسلام از پیام‌های شهداست.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه ستاد اقامه‌ی نماز بنیاد استان ضمن قبولی طاعات گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین وظایف بنیاد است که باید برای اشاعه‌ی این فرهنگ به مباحث ارزشی توجه کرد که نماز در راس آن قرار دارد.
وی افزود: بنیاد ورود جدی به ترویج اقامه‌ی نماز دارد و تلاش می‌کند این فریضه دینی را در ادارات، مرکز آموزش علمی کاربردی و کانون فرهنگی شاهد بین اقشار مختلف جامعه اشاعه دهد.
رییس ستاد اقامه‌ی نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: تاکنون بنیاد توانسته اقدامات موثری را با اجرای برنامه‌های فرهنگی در ترویج فرهنگ اقامه‌ی به موقع‌ نماز انجام دهد و همچنان نیز در تحقق این مهم تلاش می‌کند.
حقایق‌پور با اشاره به وصایای شهدا گفت: شهیدان در وصیت‌نامه‌هایشان همگان را به اقامه‌ی نماز توصیه کردند تا ارزش‌ها در جامعه رشد چشمگیری پیدا کنند.
این مسوول افزود: بنیاد ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی دارد که با تخصیص اعتبارات لازم می‌تواند برنامه‌های ترویجی با هدف اشاعه‌ی فرهنگ اقامه‌ی نماز در سطح استان و مدارس انجام دهد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به سامانه سجاده اشاره کرد و گفت: کارکنان بنیاد مستندات اقدامات فرهنگی در خصوص اقامه‌ی نماز را در این سامانه با دقت بارگذاری کنند.
در این جلسه، همچنین حجت‌الاسلام محمدزاده کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان قزوین به تبیین نحوه‌ی ارزیابی عملکرد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی پرداخت.
وی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین چند سالی است که جزو دستگاه‌های شایسته تقدیر بوده که از زحمات مسوولان این نهاد در ترویج فرهنگ اقامه‌ی نماز قدردانی می‌کنم.
محمدزاده افزود: برنامه‌های فرهنگی بنیاد در اشاعه‌ی فرهنگ یاد شده موثر است که این برنامه‌ها اگر در مدارس استان اجرایی شود بازخورد خوبی خواهد داشت.
گفتنی است: در این جلسه نحوه‌ی بارگذاری مستندات نماز در سامانه سجاده برای روسای بنیاد شهرستان‌ها تشریح شد.