گردهمایی سالانه ائمه جماعات روحانی و خواهران مبلغه مدارس شهرستان آران و بیدگل روز چهارشنبه ۸ خردادماه سال جاری با حضور آیت الله موسوی امام جمعه شهرستان، معدن دار مدیر آموزش و پرورش شهرستان، حجت الاسلام سادات الحسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و بیش از یکصد نفر از طلاب و روحانیون و خادمین نماز در آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی (علیه السلام) شهرستان آران و بیدگل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در این گردهمایی معدن دار مدیر آموزش و پرورش شهرستان، گزارشی از فعالیّت های انجام شده در حوزه اقامه نماز ، قرآن و عترت را ارائه نمود و با اشاره به رتبه ممتاز قرآنی شهرستان آران و بیدگل در ۵ سال اخیر در سطح استان اصفهان و حتی کشور که نمونه آن کسب رتبه اول بین المللی حفظ کل قرآن توسط دانش آموز این شهرستان (سرکار خانم امین پور) می باشد، اظهار داشت آموزش و پرورش افتخار می کند که حضور خواهران مبلغه مستقر در مدارس و ائمه جماعات روحانی به حدی تأثیر داشته است که دانش آموزان نه تنها در پرسش های شرعی از ایشان مدد می جویند بلکه با اعتماد کامل، مشکلات روحی و شخصی خود را با مبلغین درمیان می گذارند.

در ادامه آیت الله موسوی امام جمعه شهرستان ضمن برشمردن حساسیت ها و نیازهای سنین مختلف دانش آموزان و ویژگی های محیط مدارس، لزوم برگزاری کارگاه های خاص برای آموزش ارتباط با کودک و نوجوان را یادآور شد.

در این گردهمایی همچنین یک نماینده از مبلغین خواهر و دو نفر از بین برادران روحانی انتقادات و پیشنهادهای خود را به استماع جمع حاضر رساندند. در پایان، شرکت کنندگان این گردهمایی پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت آیت الله موسوی ، روزه خود را بر سفره کرامت حضرت محمد هلال بن علی (علیه السلام) افطار کردند.