امام جمعه همدان گفت: حضور مدیران و مسئولان در اقامه نماز جماعت کمرنگ شده است.
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از سایت کیهان همدان؛ حجت الاسلام حبیب‌ الله شعبانی در شورای اقامه نماز استان با اظهار گلایه از مدیر یکی از ادارات گفت: این مدیر به کارمندان خود گفته تا در وقت نماز به جای اقامه نماز به امور مردم رسیدگی کنند، اما آیا یک ربع مانع انجام امور است؟
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر ترویج نمازخوانی در جامعه عنوان کرد: نماز باید به گونه‌ای در افراد جامعه اثرگذار باشد که علاوه بر ایجاد عدالت، موجب از بین رفتن ظلم و نیز کاهش تبعیضات در جامعه شود. وی با تاکید بر اینکه با ترویج نماز می‌توان میزان آمار جرم و جنایت را در جامعه کاهش داد یادآور شد: افرادی در جامعه دچار ناهنجاری‌های مختلف می‌شوند که اهل نماز نیستند زیرا به تعبیر قرآن، نماز انسان را از فحشا و منکر باز می‌دارد.
شعبانی خاطرنشان کرد: شورای اقامه نماز به عنوان پایه اصلی اقدامات فرهنگی باید جدی گرفته شود و اعضای شورا اقدامات خود را نقد و به صورت عملی بررسی کنند و توفیق و عدم توفیقات خود را ارزیابی کنند. وی با بیان اینکه می‌توان با ترغیب و تشویق، نماز را مردمی و اجتماعی کرد تصریح کرد: برای اجرای ایده‌های نماز باید طرح‌ها در بدنه آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و نهادهای مردمی اجرایی و عملی شود. در ادامه استاندار همدان گفت: ترویج فرهنگ نماز در جامعه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و باید برای ترویج و توسعه نماز به صورت گسترده و فراگیر بیش از هر زمان دیگری تلاش کرد.
سعید شاهرخی افزود: امروزه یکی از مهمترین شاخص‌ها در عبور از هجمه‌های دشمنان توجه به جایگاه نماز و اقامه نماز در جامعه است از این رو همه در فرهنگ‌سازی و ترویج نمازخوانی وظیفه دارند.