قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور از برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز طی آبان یا آذرماه امسال با موضوع «نماز و مدرسه» در استان گلستان، شهر گرگان خبر داد.

محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفت‌وگو با ایکنا؛ اظهار کرد: بیست‌وهشتمین اجلاس سراسری نماز، آبان یا آذرماه امسال با موضوع «نماز و مدرسه» در استان گلستان، شهر گرگان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در پیام به اجلاس بیست‌ و هفتم تأکید فرموده بودند تا به موضوع نماز در مدارس توجه بیشتری شود، از این رو ستاد اقامه نماز در سال جاری تمام همت خود را برای پرداخت به ابعاد گوناگون این مسئله مهم معطوف می‌کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز اظهار کرد: فراخوان علمی اجلاس با موضوعاتی همچون چگونگی دعوت دانش‌آموزان به نماز، چگونگی دعوت اولیا از فرزندان خود به نماز، نقش روحانیون در تقویت نماز جماعت مدارس، نقش دانش‌آموزان در رونق نماز مدرسه و نقش انجمن اولیا و مربیان در نماز مدارس، آماده شده است و پوستر آن هفته آینده منتشر می‌شود.

وی در ادامه گفت: از همه علاقه‌مندان و فعالان حوزه نماز دعوت می‌شود پس از انتشار فراخوان، ایده‌ها و تجربه‌های موفق، پیشنهاد و راهکارهای خود را به شکل مقاله یا در قالب‌های هنری مثل موشن‌گرافی، فیلم، عکس، قصه، داستان، رمان و … به دبیرخانه اجلاس ارسال کنند.