جلسه توجیهی ارزیابی نماز با حضور مسئولان ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان خراسان شمالی, علی اصغر بدیعی مقدم مدیر این اداره کل در نشست ارزیابی نماز اظهار داشت: ترویج اقامه نماز جماعت در ادارات و برگزاری این فریضه، بستر ساز ارتقای سلامت اداری و جلوگیری از بروز بسیاری از تخلفات است و اقامه نماز جماعت تاثیر کلیدی در سلامت اداری دارد از این رو تلاش شده است در این اداره کل، کارکنان در نماز جماعت حضور باشکوه داشته باشند.

نماینده ستاد اقامه نماز استان نیز در این نشست گفت: برپایی نماز جماعت در ادارات، یکی از شاخص ها برای ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی است. وارزیابی دستگاه های اجرایی درحوزه نماز از طریق سامانه سجاده انجام می شود.

امین عربشاهی افزود: در امسال  نحوه ارزیابی دستگاه‌ها در بحث نماز متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود. در سال‌های قبل ادارات و دستگاه‌های اجرایی؛ مستندات برنامه‌های خود را به منظور ارزیابی فعالیت‌ها به ستاد اقامه نماز استان ارسال، و کارشناسان، آثار را ارزیابی و داوری می‌کردند اماسالجاری نیازی به ارسال مستندات از سوی دستگاه‌های اجرایی نیست بلکه با تعریف و راه‌اندازی سامانه سجاده، اطلاعات فعالیت‌ها راباید در آن بارگزاری کنند.

سامانه سجاده توسط ستاد اقامه نماز کشور و با هدف آسان سازی شرایط ارزیابی و اطلاع از عملکرد استان ها راه اندازی شده است.