رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت: با استفاده از علم روز، فضای مجازی و فرهنگ‌سازی مطلوب باید اقامه نماز جماعت را در دانشگاه ترویج دهیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از خبرگزاری آنا از بابل؛ وحید فلاح صبح امروز در جلسه ستاد اقامه نماز واحد بابل، نماز را پرچم دین مبین اسلام دانست و خاطرنشان کرد: برپایی نماز جماعت در فضای علمی و فرهنگی سبب افزایش روحی و معنویت بیشتر دانشگاهیان می‌شود؛ بنابراین باید با استفاده از علم روز، فضای مجازی و فرهنگ‌سازی مطلوب، اقامه نماز جماعت را در دانشگاه ترویج دهیم.

وی افزود: خشوع و تواضع انسان در برابر خداوند و حضور در پیشگاه الهی یکی از برکات نماز جماعت است و توجه به گسترش فرهنگ نماز یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل یادآور شد: به‌کارگیری نخبگان علمی و فرهنگی به‌ ویژه روحانیون دانشجو و استاد در بحث فرهنگ‌سازی نماز و پیشبرد اهداف نماز جماعت کمک بزرگی به حوزه فرهنگی می‌کند.

فلاح ادامه داد: برگزاری کارگاه آموزشی معرفت و دانش‌افزایی ویژه دانشجویان، استادان و کارکنان برای ارتقای فرهنگ خودسازی در امور دینی اثرگذار است.

عضو هیئت امنای استان مازندران بر لزوم توجه به زیبایی و مطلوب‌بودن فضای مسجد دانشگاه تأکید کرد و افزود: فضای مسجد دانشگاه باید به گونه‌ای باشد که دانشگاهیان نمازگذار به‌ویژه دانشجویان جوان تشویق و ترغیب به اقامه نماز شوند.