طرح خانواده مطهر با موضوع شیوه های دعوت فرزندان به نماز با همکاری دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی؛ با همکاری و هماهنگی دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، طرح آموزشی خانواده مطهر با موضوع شیوه های دعوت فرزندان به نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین کاظمی ازاساتید مرکز تخصصی نماز در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

مدعوین در این جلسه مشاورین بانوان دستگاه های اجرایی، مدیران سازمانهای مردم نهاد بانوان و کارکنان فرمانداری و استانداری بودند.

حجت الاسلام و المسلمین کاظمی استاد مرکز تخصصی نماز ضمن بیان مشخصات و ویژگی های گروههای سنی مختلف فرزندان، راهکارهای نمازخوان کردن فرزندان را به تفکیک سن صفر تا هفت سال و هفت تا دوازده سال را تشریح نمود.

ایشان بیان داشت: اصل ارتباط گیری کودک زیر هفت سال بر پایه تقلید می باشد و بهترین فرصت برای والدین جهت نمایش عظیم نماز در ذهن کودک این سن می باشد. با نمایش عظیم نماز فرصت تقلید را برای کودک فراهم کنیم و برای نماز مقلدانه او واکنش مثبت نشان دهیم. این کارگاه آموزشی مورد استقبال مدعوین قرار گرفت و جلسات اول این طرح در ۱۰ بهمن سال گذشته برگزار شد. دستگاههای اجرایی می توانند کارگاههای متناظر را در دستگاه خود ویژه کارکنان، خانواده کارکنان و مخاطبین برگزار نمایند.