فعالیت‌های فرهنگی زمانی مفید و مؤثر است که ما بتوانیم افراد جامعه را به سوی مسجد سوق دهیم. معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این مطلب گفت: در برخی جاها که فعالیت فرهنگی شکل می‌گیرد، شاهد این هستیم که به نماز توجه نمی‌شود و یا در حاشیه قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قم؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید روستاآزاد در دیدار با مدیر ستاد اقامه نماز قم گفت: محل اصلی فعالیت‌های فرهنگی، مسجد است و بقیه اماکن به صورت عاریه است.

وی خاطر نشان کرد اگر محور فعالیت‌های فرهنگی نماز و مسجد باشد، کار مفید و مؤثری انجام داده‌ایم و رضایت حضرت حق تعالی و ائمه معصومین(ع) را به دست آورده‌ایم.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با استقبال از طرح‌های ارائه شده توسط مدیر ستاد اقامه نماز قم اظهار داشت: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان بر رسیدگی به کار‌های فرهنگی در قم تأکید داشتند و ما در دفتر تبلیغات به صورت ویژه به این مسأله توجه کرده‌ایم و برای توسعه نماز اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در برگزاری جشن تکلیف مناطق محروم، برپایی دوره‌های آموزشی و دیگر برنامه‌های ستاد اقامه نماز برای توسعه نماز اعلام آمادگی می‌کنیم.

در ابتدای این دیدار مدیر ستاد اقامه نماز قم به توسعه فعالیت‌های فرهنگی با موضوع نماز تأکید کرد و گفت: با عنایت به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و هفتم نماز، محور‌های اصلی فعالیت این ستاد توسعه نماز بین دانش‌آموزان، توجه به مدرسه و دانش‌آموز در امر نماز است.