حجت الاسلام والمسلمین در دیدار با مدیرکل اداره دامپزشکی خاطر نشان کرد: حضور مدیران و روسای ادارات و سازمان‌ها در نماز جماعت و تاکید بیشتر آنها برای حضور کارکنان در نماز جماعت می‌تواند باعث رونق بخشیدن و بهبود اخلاق اداری شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان؛ حجت الاسلام شمس الدین در این دیدار افزود: در برخی از ادارات به خاطر عواملی چون نبود فضای مناسب برای اقامه نماز، عدم برپایی نماز جماعت و یا عدم توجه کارکنان به اهمیت نماز، شاهد بی‌توجهی به این موضوع هستیم و این در حالی است که همواره بر لزوم توجه ادارات و نهادها به اقامه نماز جماعت تاکید شده است.

وی در بیان اهمیت نماز جماعت در ادارات، با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار تشویقی در دستگاه‌های اجرایی، گفت: مشخص شدن ادارات فعال در امر اقامه نماز جماعت و تشویق مسئولان و فعالان امر اقامه نماز دستگاه‌ها امری ضروری است.

مدیر ستاد اقامه نماز تصریح کرد: تجلیل از فعالان نماز دستگاه‌های اجرایی، برگزاری مسابقه اذان بین کارکنان اداره‌ها و صدور گواهینامه تشویقی به عنوان تشویق کسانی که به‌طور مستمر در نماز جماعت شرکت می‌کنند، از جمله برنامه‌های ما برای گسترش فرهنگ نماز جماعت است.

با این اوصاف می‌توان اذعان داشت توجه به فرائض دینی و مذهبی از جمله نماز زمینه موفقیت و رشد و کمال انسان‌ها را فراهم کند که لازم است کارکنان و سایر قشرهای مردم به آن توجه جدی کنند.