مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت گفت: با توجه به عنوان اجلاسیه نماز امسال با عنوان نماز و مدرسه می توان از ظرفیت کانون های مساجد برای تحقق این مهم بهره گرفت.

به گزارش ستاد اقامه نماز و به نقل از خبرگزاری از شهرکرد؛ حجت الاسلام «حمیدرضا ارباب سلیمانی» شب گذشته (سه شنبه ۱۸ تیر) در نشست شورای اقامه نماز چهارمحال و بختیاری که در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، گفت: امسال اجلاس نماز با عنوان نماز و مدرسه نامگذاری شده است و ستاد اقامه نماز همه دستگاه ها را مکبف کرده تا با آموزش و پرورش هم افزایی داشته باشند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیتی است که می توان از طریق آن بین مدرسه و مسجد پیوند برقرار کنیم.

حجت الاسلام ارباب سلیمانی ادامه داد: راهکارهای مشارکت دانش آموزان در مسجد و اهتمام به اقامه نماز باید با مشارکت دستگاه ها بررسی و به مرحله اجرا گذاشته شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت خاطرنشان کرد: اگر تفاهم نامه ای بین فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش شکل بگیرد پل ارتباطی برای تحقق این مهم ایجاد می شود.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی با تاکید بر اینکه نماز باید از مدارس شروع شود، اظهار داشت: برای انجام این مهم باید هدفمندتر اقدام شود.
وی در ادامه بر فعال شدن ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و گفت: در اصل امر به معروف و نهی از منکر همه وحدت نظر دارند اما اختلاف ها بر نحوه اجرای آن است.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر گرچه وظیفه همگانی است اما باید با شیوه های مناسب انجام شود تا موثر واقع شود.
وی افزود: باید ساختاری برای اجرای امر به معروف و نهای از منکر تعریف کرد و نیروهای مختص به این مهم تعیین و مشخص شوند.