باهمت دبیر اقامه نماز شهرستان گناباد طبق تفاهم نامه همکاری های مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد اقامه نماز، نشست های تخصصی نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد با حضور حجت الاسلام و المسلمین کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز در شهرستان گناباد و بخش کاخک برگزار شد.   

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی؛ باهمت و پیگیری دبیر اقامه نماز شهرستان گناباد و طبق تفاهم نامه همکاری های مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد اقامه نماز، در راستای نقش نماز در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد، آموزش مهارت های زندگی، بسط و گسترش روحیه نشاط و شادابی، امیدواری در میان خانواده ها، سه نشست با عنوان نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد  در جمع  مربیان آموزش و پرورش و بهزیستی، کمیسیون بانوان فرمانداری ، زوج های جوان و خانواده کارمندان دستگاه های اجرایی روز سه شنبه مورخه ۱۱/۰۴/۹۸ در شهرستان گناباد وبخش کاخک برگزار شد.

در این نشست ها حجت الاسلام و المسلمین کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز با اشاره به نقش نماز در تربیت اسلامی فرزندان، با تأکید بر توجه بیش از پیش والدین به نمازخوان کردن فرزندان، افزود: نخستین واجب دین اسلام و دیگر ادیان الهی نماز بوده و در تربیت فرزند نیز آموزش و اقامه نماز، نخستین گام به شمار می‌رود.

این استاد ادامه داد: با توجه به اثرات و کارکردهای فراوان و شگرف نماز، انتظار می رود مسؤولان بیش از پیش به این فریضه مهم پرداخته و زمینه اشاعه بیشتر آن را در جامعه اسلامی فراهم کنند.

وی تصریح کرد: متولیان فرهنگی می‌بایست به پای نماز زانو زده و اشاعه آن را جزء افتخارات و باقیات صالحات خود بدانند زیرا هیچ بخش و حوزه‌ای در زندگی انسان نیست که نماز در آن نقشی نداشته باشد و آن را متحول نکند.