مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: دوره تخصصی «معارف نماز» به مناسبت دهه کرامت روز شنبه ۲۲ تیرماه در مسجد المهدی (عج) شهرک بعثت برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از خبرگزاری شبستان؛ «الله شکر عبدی» گفت: دوره تخصصی «معارف نماز» به مناسبت دهه کرامت روز شنبه ۲۲ تیرماه در مسجد المهدی (عج) شهرک بعثت برگزار می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل، تصریح کرد: این ویژه برنامه با حضور حجت الاسلام کاظمی، از پژوهشگران مرکز تخصصی نماز قم و با حضور یاوران نماز و فعالان کانون های مساجد برگزار خواهد شد.

وی، اظهار داشت: دوره های تخصصی معارف نماز نیز به صورت عمومی و تخصصی در دوره های مختلف با حضور یاوران نماز برنامه ریزی و بزودی اجرایی می شود.

عبدی، یادآور شد: تربیت مروجان فرهنگ اقامه نماز یکی از راهکارهای عملی برای ترویج این فرهنگ در بین آحاد جامعه است و فعالان کانون های مساجد و یاوران نماز در اولویت این برنامه ها هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان، اعلام کرد: همزمان با فصل تابستان و ورود گردشگران به استان، نمازخانه های بین راهی تجهیز و کمبودهای آن رفع می شود.

این مقام مسئول، ادامه داد: آماده کردن زیرساخت های لازم برای اقامه نماز گردشگران یک وظیفه عمومی است که با مشارکت دستگاه های اجرایی دخیل در امر انجام می شود.

عبدی، افزود: نماز یکی از ارکان مهم تاکیدی و توحیدی دین مبین اسلام است که باید در ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه اسلامی ایران تلاش کرد.