جلسه شورای اقامه نماز با حضور مدیر کل و معاون پرورشی و مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز و مدیر کل تجهیزات و نوسازی مدارس و سایر اعضاء در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش استان در خصوص اجلاس استانی نماز و ساخت نمازخانه مدارس که فاقد نمازخانه میباشد تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین؛ در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه موضوع اجلاس امسال نماز و مدارس است خواستار تمهید تعهدات و برگزاری اجلاس استانی شدند و پیشنهاد دادند:

۱- هر شهرستانی یک اجلاس نماز برگزار نماید

۲- فراخوان نظرات و پیشنهادات از دانش آموزان و معلمین در خصوص کیفیت بخشی به اقامه نماز

۳- تشکیل شورای اقامه نماز دبیران و معلمین با موضوع نماز مدرسه

۴- فعال کردن نشست های انجمن اولیاء دانش آموزان و فعال شدن همکاری خانواده ها

۵- دعوت از خیرین مدرسه ساز برای ساخت نمازخانه مدارس

۶- به موقع پرداخت شدن حق ایاب و ذهاب ائمه جماعات

در ادامه آقای رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش ضمن استقبال از پیشنهاد مدیر ستاد اقامه نماز اظهار داشتند: باید سعی کنیم کارها ار حرف وشعار به عمل درآید سستی ما در امر نماز اصلا قابل توجیه نیست ما باید جدی کارها را پیگیری نمائیم. باید اجلاس های شهرستان ها با قدرت و با شکوه برگزار گردد. اجلاس استان هم مثل کنگره شهدا سه روزه برگزار گردد. یک روز برای دانش آموزان یک روز برای معلمین یک روز برای خیرین ساخت مدرسه و امور فرهنگی.

مدیرکل آموزش و پرورش تاکید کردند: باید برای پژوهش نماز اعتبار خاصی اختصاص یابد و شورای تحقیقات در امر نماز و همچنین انجمن اولیا و مربیان باید فعال شوند. باید سعی شود خیرین مدرسه ساز به ساخت نماز خانه مدارس سوق داده شوند.  باید سال آینده کاروان نماز با شکوه تر از گذشته با حضور امام جمعه محترم واستاندار و مسئولین استان در مدارس برگزار گردد.

در پایان ایشان افزودند: نمازخانه هایی که به هر دلیل به کلاس یا آزمایشگاه تبدیل شده به شکل اول برگردد؛ اقدام این امر باید جدی گرفته شود.