امام جمعه همدان گفت: نماز و توجه به اقامه آن جامعه و افراد جامعه را از زشتی و پلیدی حفظ می کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور و به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی ظهر یکشنبه در شورای برنامه ریزی اقامه نماز منطقه ۵ کشور با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز در دین اسلام خاطر نشان کرد: اولین فریضه ای که هم در ذکر اول است و هم در رتبه اول قرار دارد نماز است.

وی افزود: در دنیا لذت های فراوانی وجود دارد اما نمی توان هیچ لذتی را با لذت خواندن نماز برای انسان یکسان دانست.

نماینده ولی فقیه در استان همدان نماز را محک عبودیت بندگان دانست و گفت: نماز بهترین راه شناخت بندگان واقعی خداوند است و توجه به نماز و اقامه آن از موضوعاتی است که وجه تمایز بین افراد است.

وی تصریح کرد: بنده ای که در نماز به خدا بیاندیشد، می توان گفت که در مابقی اوقات هم به خدا خواهد اندیشید و خدا را ناظر بر اعمال خود می داند.

امام جمعه همدان با تاکید بر ضرورت توجه به خداوند در نماز اظهار داشت: اگر شخصی در نماز، به غیر از خدا مشغول شود باید بدانیم که مابقی اوقات هم گرفتار غیر خدا خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به اهمیت نماز در جامعه یادآور شد: تنها چیزی که می تواند جامعه و افراد جامعه را از زشتی و پلیدی حفظ کند نماز و توجه به اقامه نماز است.

لازم به ذکر است شورای اقامه نماز منطقه ۵ کشور با حضور مدیران و کارشناسان ستاد مرکز و همچنین مدیران و کارشناسان استان های مربوطه در استان همدان در حال برگزاری است.