جلسه ستاد اقامه نماز زندان های استان خراسان شمالی با حضور هاشمی مدیر کل زندان ها و بهدانی مسئول گروه ارزیابی ستاد اقامه نماز این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از روابط عمومی سازمان زندان های خراسان جنوبی؛ مدیر کل زندان های استان در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت نماز جماعت گفت:طبق ارزیابی به عمل آمده از فعالیتهای اقامه نماز در زندانهای استان اداره کل زندان های استان موفق شد از ۱۰۰۰ امتیاز ممکن هزار امتیاز کسب نماید و برای ششمین سال متوالی عنوان دستگاه برتر در اقامه نماز شد.

وی افزود: نماز چراغ راهی است که انسان را به سوی سعادت رهنمون میکند و لذا نباید لحظه ای از نماز و برنامه های نماز غافل شویم چرا که نماز محور برنامه های اصلاحی و تربیتی است .

هاشمی افزود: نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز در بین زندانیان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید طوری فرهنگ سازی شود که زندانیان با شور و شوق در نماز جماعت شرکت کنند .

عضو شورای قضائی استان گفت: برگزاری مسابقات با موضوع نماز یکی از راهکارهایی است که میتواند باعث شود فرهنگ نماز در بین زندانیان نهادینه شود و لذا باید با برنامه ریزی اصولی بهترین مسابقات با موضوع نماز را برنامه ریزی و اجرا کنیم .

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی گفت: الحمدلله در زندانهای استان زیرساخت های لازم برای اجرای برنامه های نماز فراهم است و باید از این امکانات برای اجرای برنامه های نماز به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم .

گفتنی است اعضای جلسه نقطه نظرات خود در در زمینه اجرای برنامه های نماز مطرح کردن که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.