حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به هدف برگزاری جشنواره خاطرنشان کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند «هر کار ارزشی که در قالب هنر آمد ماندگار می‌شود» و با توجه به ماهیت فرهنگی نماز، استفاده از ابزار هنر برای ترویج فرهنگ نماز در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم در این مسابقات در جهت گسترش و اشاعه فرهنگ نماز گامی مؤثر برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان؛ وی همچنین با تأکید بر اینکه رویکرد ستاد اقامه نماز رویکردی فرهنگی است، اظهار کرد: نماز به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقا اخلاق در جامعه، در عصر کنونی باید با ابزار هنر و رویکرد فرهنگی اشاعه یابد.

وی با انتقاد از برخی نهادهای فرهنگی و عدم مشارکت جدی در این جشنواره فرهنگی هنری گفت: بخش اعظم اجرای این جشنواره به عهده ستاد اقامه نماز است و انتظار می‌رود برخی نهادها که توان بیشتری دارند و مسؤولیت برنامه‌های فرهنگی و هنری را بر عهده‌دارند مشارکت بیشتری در این قبیل برنامه‌ها داشته باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان خاطر نشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت هنرمندان و ابزار هنر، فرهنگ نماز در جامعه توسعه یابد و هنر اسلامی رشد و گسترش پیدا کند.