معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس شورای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر بنیاد گفت: اگر دغدغه اصلی همه ما نماز باشد، تمام فعالیت‌های سازمانی با نماز گره می‌خورد و همه برنامه‌ها با آثار نماز همراه می‌شوند و ما در بنیاد به عنوان سازمانی فرهنگی که در حکومتی دینی فعالیت می‌کند باید برای نماز در همه فعالیت‌ها پیش‌بینی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از سایت «ایثار»؛ حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد روز سه‌شنبه ۲۲ مردادماه در جلسه شورای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران با تبریک دهه ولایت و امامت و عید قربان گفت: زندگی حضرت ابراهیم (ع) دارای آموزه‌های بسیار زیادی است و نقطه اوج آن جایی است که خانواده خود را به صحرای بی‌آب و علفی می‌برد. این پیغمبر با این حجم از اخلاص بیان می‌کند که زندگی و تمام آزمون‌های سخت آن اگر منجر به تولید انسان‌هایی نمازخوان باشد موفقیت‌آمیز بوده است.
رییس شورای اقامه نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اگر دغدغه اصلی همه ما نماز باشد، تمام فعالیت‌های سازمانی با نماز گره می‌خورد و همه برنامه‌ها با نماز همراه می‌شوند و ما در بنیاد به عنوان سازمانی فرهنگی که در حکومتی دینی فعالیت می‌کند باید برای نماز در همه فعالیت‌ها پیش‌بینی داشته باشیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تسهیل‌گری در زمینه نماز را مسئولیتی سازمانی در بنیاد عنوان کرد و گفت: مسیر نمازخوانی باید به گونه‌ای تسهیل شود که انسان نمازخوان به دلیل مشکلات و موانع بی‌نماز نشود. جامعه اسلامی مقاوم را نمی‌توان بدون نماز تصور کرد و کسی که نماز را اقامه می‌کند ولایت را سرپا نگه داشته است.
حجت‌الاسلام کاویانی راد ادامه داد: مسئولیت‌های امروز ما موقتی است، اما حسرت کارهای انجام نشده در دوران خدمت جزو ماندگارترین خاطرات بد انسان است و باید در زمینه کارها به‌خصوص در امر نماز به‌گونه‌ای کار کنیم که حسرتی در این زمینه برای ما باقی نماند.
وی در پایان گفت: حوزه‌ها و بخش‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند مسئولیت‌هایی را در زمینه اقامه نماز در سازمان بر عهده بگیرند و این کار می‌تواند زمینه فعال شدن تمام بخش‌ها را فراهم کند.
عباس کاهه مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که با ستاد اقامه نماز داشتیم، وظایفی بر عهده ما گذاشته شده است و فعالیت‌های انجام شده در اجلاس سراسری نماز مطرح می‌شود.
دبیر شورای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: با توجه به روند فعالیت‌ها و تجربیات باید با همفکری همدیگر برای تقویت فرهنگ نماز تلاش کنیم.
در ادامه این جلسه نیز سایر اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
گفتنی است این جلسه با حضور حجت الاسلام حسن هنرمند مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد، علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد، نرگس جلیلی مشاور امور زنان و خانواده رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان سایر ادارات کل در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد.