جلسه شورای اقامه نماز شهرستان شازند با حضور مصطفی عرب فرماندار شهرستان، حیدری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار، رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار و در خصوص عملکرد این شورا بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی؛ در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن، قربانی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گزارشی کامل از روند اجرای برنامه های سال ۹۷ در فرمانداری را بیان کرد.

در ادامه رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان بعد از تبریک عید قربان و بیان دو نکته کوتاه درباره اهمیت نماز:

الف) آیه ۳۷ سوره ابراهیم که قرآن علت هجرت و انتقال زن و فرزند حضرت ابراهیم (ع) به سرزمین بی آب و علف حجاز را اقامه صلوه بیان می دارد.

ب ) طبق آیه ۴۱/حج بیان کردند الان این مکنت برای ما حاصل شده و ممکن است بعداًٌ این فرصت موجود نباشد لذا از فرصت طلایی موجود کمال استفاده را در جهت اقامه نماز داشته باشیم.

وی در ادامه به چند نکته پرداختند، اول اهمیت نماز مدارس با توجه به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس ۲۷ که فرمودند : مدارس را مزین کنید به نماز، دوم استفاده از امامان جماعت روحانی ادارات به مدت دو الی یک روز در مدارس با هزینه ادارات، سوم برگزاری اجلاس دانش آموزی در شهرستان شازند با عنوان نماز و مدرسه، چهارم پیشنهاد برگزاری نماز جماعت در پارک ها و تفرجگاه ها.

ایشان اضافه کردند، وظیفه اصلی ستاد که همان سیاستگذاری در اقامه امر نماز در چهار محور می باشد: الف) مدیریتی، تمهیدی ب) فرهنگی، آموزشی ج) نظارت و ارزیابی د) یاوران نماز سپس سایر اعضا به ارائه گزارش و بررسی نیازها پرداختند.

در پایان این جلسه مصوب شد:

۱- همه مسئولین و متولیان در برگزاری نماز اول وقت در ادارات اقدام و مکان مناسبی برای نماز جماعت اختصاص دهند، ادارات نزدیک به مساجد ترتیبی اتخاذ دهند که همکاران در نماز جماعت مساجد حضور یابند و اداراتی که جمعیت کافی ندارند مشترکاً نماز جماعت برگزار کنند.

۲- ادارات جلسات را قبل از شروع نماز تمام یا بعد از نماز برگزار کنند.

۳- پخش اذان و نصب تابلوی راهنمای مسجد در محل سراب ها و پارکها مانند سراب عباس آباد، شهر آستانه و مهاجران.

۴- تلاش و برنامه ریزی جهت برگزاری نماز جماعت در پارکها و تفرجگاههای شهرستان.

۵- با توجه به نزدیک شدن ماه محرم تامین مکان مناسب توسط شهرداری برای برگزاری نماز باشکوه ظهر عاشورا

۶- شرکت مدیران و مسئولین در نماز جماعت جهت ترغیب و تشویق کارکنان زیر مجموعه.

۷- برگزاری اجلاس دانش آموزی با عنوان نماز و مدرسه.

۸- استفاده از ظرفیت روحانیون ادارات جهت برگزاری نماز جماعت در مدارس شهرستان.

۹- با توجه به نزدیک شدن ایام محرم، صفر و اربعین پیگیری جهت رفع مشکلات نمازخانه های بین راهی بویژه نمازخانه پمپ بنزین توره.