جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان البرز با رویکرد بررسی راه های توسعه و ترویج نماز در آموزش و پرورش و پیش بینی های لازم جهت پیش اجلاس های نماز در سطح نواحی استان و شهرستان ها تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز؛ حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک به مناسبت عید سعید غدیر خم و ولادت با سعادت امام هادی علیه السلام ، با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که فرمودند: آموزش و پرورش میتواند دراین عرصه اثر گذارترین ها باشد، مدارس را مزین کنید به نمازخانه نوجوانان که فردا این برترین تضمین برای سلامت آینده جامعه هستند.

موسوی اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع اجلاس سال جاری که با عنوان نماز و مدرسه می باشد، می بایست گامی اثرگذار در ترویج نماز در مدارس برداشته شود.

وی با اشاره به برگزاری اجلاس استانی سال گذشته گفت: سالانه اجلاس استانی پیش از اجلاس کشوری برگزار می شود که در قسمت آموزش و پرورش از برترین های نمازی تقدیر به عمل می آید . همانند سال گذشته امسال با همکاری آموزش و پرورش برگزاری این اجلاس در آذرماه است که در کنار آن همایش کوثر هم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی پیرو صحبت های خود افزود : باید شورای اقامه نماز در مدارس را فعال و احیاء کنیم . برگزاری این شورا باعث حل بسیاری از مشکلات و مسائل خواهد بود.

براساس تحقیقات صورت گرفته از مدارس آموزش و پرورش، درصد بزهکاری در مدرسه ای که روحانی ائمه جماعت حضور داشته است به مراتب نسبت به مدارس دیگر که روحانی در آن حضور نداشته کمتر است.