حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور از سید محمدمهدی حاتمی، جوان نخبه ریاضی، به بهانه خلق صحنه زیبای نماز بر پل شهر لندن پس از کسب موفقیت در المپیاد جهانی، با اهدای لوح تقدیر و نیز انگشتری متبرک مقام معظم رهبری از ایشان تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور؛ سید محمد مهدی حاتمی دانش آموخته دبیرستان علامه حلی تهران به تازگی مدال نقره شصتمین المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۱۹ لندن را کسب کرده، در اقدامی دیدنی و قابل ستایش بر پل شهر لندن به اقامه نماز پرداخت.

حجت الاسلام قرائتی در دیدار با این جوان نخبه، با اشاره به اهمیت الگو بودن جوانان، افزودند: ما سه نوع جوان داریم. گروه اول، گروهی هستند که در جامعه هضم می شوند. گروه دوم، گروهی هستند که هضم نمی شوند و خوب هستند. اما گروه سوم علاوه بر خوبی، خط شکن شده و امام دیگران هم می شوند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشتند: دلیل تقدیر از این جوان اینست که ایشان خط شکن شدند و برای همه جوانان دنیا الگو شدند و ثابت کردند که علاوه بر پیشرفت در مسایل علمی و نخبگی میتوان با ارتباط با خدا نیز بود و با اینکارش نمونه ای از جوان نخبه مومن ایرانی را به دنیا نشان دهد. 

ایشان در متن تقدیرنامه ای که اهدا شد، چنین اذعان داشتند: از اقدام ارزشمند شما و خلق صحنه زیبای نماز بر پل شهر لندن پس از کسب موفقیت در المپیاد ریاضی که جلوه ای افتخار آفرین از یک جوان مومن ایرانی را به جهانیان معرفی نمود، از باب «مَن لَم یَشکُرِالمَخلوقَ لَم یَشکُرِ الخالقَ» صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.

دراین دیدار از آقای مهدی حاتمی سوال شد که؛ آیا از اقامه نماز در آن موقعیت خجالت نکشیدید؟ ایشان گفتند: که از خدا به خاطر نماز نخواندن و یا تاخیر آن بیشتر خجالت می کشم تا گناه و تمسخر دیگران.

ایشان در ادامه افزودند: غربی ها همه سبک زندگی خود را ترویج و ترغیب می کنند. چرا ما نباید این سبک زندگی معنوی و روحانی خود را ترویج کنیم و به دیگران نشان دهیم!

در پایان استاد قرائتی از پدر سید محمدمهدی حاتمی، که در جلسه حضور داشتند به خاطر تربیت چنین فرزندی تشکر کرده؛ سپس انگشتر متبرک رهبری را به دست ایشان نموده و با این هدیه معنوی ایشان را دعا و تقدیر کردند.