قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با بیان اینکه عدم هماهنگی بین ظاهر و باطن مسئولان، موجب دین گریزی مردم می شود، گفت: متأسفانه باور نداریم که مخاطب قرآن هستیم؛ چراکه اگر باور داشتیم وظایف اصلی را تبدیل به فرعی نمی کردیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از خبرگزاری «حوزه» از شیراز؛ حجت الاسلام علی سقاچی، امروز در جمع هیئت گزینش منطقه ۵ تأمین اجتماعی کشور که در شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه هزار و ۴۰۲ عنوان کتاب در حوزه نماز نوشته شده است، اظهار داشت: ۷۰۰ عنوان آن توسط انتشارات ستاد اقامه نماز چاپ شده است.

وی افزود: اکثریت قریب به اتفاق راهکارها و پاسخ به شبهات در این کتاب ها برای همه رده سنی موجود است اما سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است و همین امر سبب شده به کتاب گویا روی بیاوریم تا افراد در هنگام سواری در خودرو کتاب را بشنوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با تصریح بر اینکه باید باور کنیم مسئول هستیم و اقرار به تنهایی کافی نیست، عنوان کرد: علاوه بر اقرار، عمل و باور لازم است، اما متأسفانه بیشتر کارهای ما رفیق بازی است و همراه علم و برنامه ریزی و آینده نگری نیست، به همین علت است که می بینیم بسیاری از برنامه های فرهنگی برخی ادارات از جنس شب خوابیدن و صبح یک برنامه اجرا کردن است.

وی با هشدار اینکه مدیران و مسئولان که صرفا ظاهر دینی دارندف ولی از باطن دینی در اعمال و رفتار آنان خبری نیست، بیشتر به دین ضربه می زنند به ماجرای داستان ملکه سبا و حضرت سلیمان اشاره ای کرده و اظهار داشت: قرآن کریم می فرماید ملکه سبا خورشیدپرست بود و اطرافیان او هم خورشید را می پرستیدند، مسئولان بدانند تا چه حد اعمال و رفتار آنان بر زیردستان مؤثر است.

وی همچنین به قسمت دیگری از آیه و سؤال حضرت سلیمان از غیبت روزانه هدهد اشاره و خاطرنشان کرد: مدیران اسلامی باید نسبت به رفت و آمد کارکنان نیز حساس باشند، اما می بینیم در اداره ای معاون اداره اختلاس می کند و مدیر اظهار بی اطلاعی دارد.

حجت الاسلام سقاچی با بیان اینکه نمازی بازدارندگی دارد که عاشقانه و عارفانه و از روی آگاهی باشد، ابراز داشت: بسیاری از خانواده ها تربیت دینی فرزندان خود را رها کرده اند و تأکیدی که در گذشته بر اساس تعالیم اسلامی بر لقمه حلال، شیر، محیط، جامعه و دوستان می شد را به فراموشی سپرده اند.

وی در پایان اضافه کرد: متأسفانه باور نداریم که مخاطب قرآن هستیم؛ چراکه اگر باور داشتیم وظایف اصلی را تبدیل به فرعی نمی کردیم.