استاندار فارس با بیان اینکه در بحث ترویج نماز اقدامات زیادی انجام شده اما هنوز بخش‌هایی مغفول مانده است، خواستار برنامه‌ریزی و هدف گذاری دقیق برای این کار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس؛ عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استانداری فارس بر اهمیت ترویج فرهنگ نمازخوانی در جامعه تأکید کرد و افزود: تاکنون اقدامات زیادی در این راستا انجام شده اما بخش‌هایی نیز مغفول مانده که باید با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری به آن پرداخته شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس نیز در این جلسه با انتقاد از عدم همکاری اصناف در برگزاری آموزش احکام کسب و کار خواستار توجه به این موضوع شد و گفت: در هیچکدام از جاده های استان نیست که هر ۵۰ کیلومتر یک محل برای نماز خواندن نداشته باشیم و تنها ۷۵۰ محل نماز از سوی تاد اقامه نماز ساخته شده است.

حجت الاسلام علی سقاچی با تشریح برخی فعالیت های آموزشی این حوزه تصریح کرد: در حالی که باید هر سال یک اجلاسیه داشته باشیم ۹ اجلاسیه برگزار کردیم. وی خواستار استفاده از نیروهای مناسب در مساجد و اماکن مذهبی شد و گفت خادم مسجد و روحانی آن باید خوش رو، زیبا و خوش اخلاق باشند تا باعث جذب مردم به آنجا شوند و مساجد و اماکن مذهبی باید از نظر بهداشتی و امکانات به گونه ای باشند که همه جذب آن شوند.

سقاچی آموزش اخلاق و شعائر اسلامی را به عنوان یکی از عوامل کاهش طلاق عنوان کرد و افزود: امروز دختران جوان هنگام ازدواج تقاضای حق طلاق می کنند و در دعواهای خانوادگی شاهد حضور وکلایی هستیم که حق الوکاله ای نمی خواهند جز برد پرونده. این در حالی است که در قدیم این ریش سفیدها بودند که حضور می یافتند و به فکر صلح دادن افراد بودند.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع نیز از دادگاه های خانواده خواستیم تا وکیل داشتن را در دادگاه خانواده حذف کنند تا خود زوجین و بزرگان آنها حضور داشته باشند و منجر به صلح شود.