دکتر محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با دکتر عابدین زاده مدیریت بیمارستان خصوصی کیان تهران دیدار کرده و در خصوص برپایی نماز بیماران در این بیمارستان به گفت و گو نشست.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور؛ دکتر عابدین زاده اظهار داشت: اعتقاد دارم همانطور که در هشت سال دفاع مقدس، امدادهای الهی بیشتر از هر امکانات  و ادوات جنگی بود که به ما یاری رساند. قطعا در این شرایط سخت اقتصادی نیز امدادهای غیبی خداوند ما را بیشتر یاری خواهد کرد. به شرطی که ما هم در راه او قدم برداریم. 

ایشان در ادامه، به اهمیت نماز بیماران اشاره کرده و افزودند: در منشور حقوق بیماران این بیمارستان، موضوع توجه به امکانات و تمهیدات برای عبادت، نماز و ارتباط با خداوند در جهت آرامش قلبی و معنویت درمانی، بصورت یک مهم پرداخته و احترام می شود.

وی افزود: در ابتدای ورود به اطاق عمل که بیماران بیشترین نگرانی و استرس را دارند، یک جلد قرآن را بر سردرب اتاق عمل نصب کرده ایم تا بیماران در ابتدای ورود به اتاق عمل با نگاه به آن، احساس آرامش بیشتری پیدا کنند. بدینگونه از استرس و نگرانی های ایشان کاسته خواهد شد. چون در زمینه معنوی با ایمان قلبی این کار را انجام می دهیم، قطعا لذت هم می بریم؛  والا با بخشنامه و دستورالعمل، احیای این نوع فعالیت ها جواب مثبت نمی دهد. 

دکتر عابدین زاده به حقوق اعتقادی بیماران اشاره کرده و اظهار داشتند: اعتقاد داریم که رسیدگی و توجه به مسائل اعتقادی و ایمانی بیماران حق هر نفر می باشد که باید در اختیارش بگذاریم و در این زمینه کوتاهی نکنیم. به این باور و ایمان رسیده ایم که رسیدگی به مسائل معنوی و دینی و اعتقادی بیماران باعث شده است که مشکلات اقتصادی و گرفتاری سایرین را در حداقل ها داشته باشیم. سعی می کنیم در کمک به بیماران، درخواست مساعدت هیچ کس را رد نکنیم و کمکی حتی اگر جزئی، را داشته باشیم.

ایشان به اهمیت اقدامات معنوی مرتبط در خصوص کادر پزشکی و درمانی بیمارستان کیان اشاره کرده و بیان داشتند: کلیه کادر بیمارستان اعم از پرستاران و درمانگران بخصوص، در اخلاص عمل کار خود را با «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع می کنند و از ابتدا در کلیه امور از خداوند کمک می خواهند. سعی کرده ایم ترویج موضوعات دینی را حتی بصورت دیداری داشته باشیم. مثلا روی دستمال کاغذی این جمله را نوشته ایم «درمان با اوست» تا بیمار و همراهانش با دیدن این جمله بدانند که ما همه وسیله ایم و تا کمک و توجه خداوند نباشد موفق نخواهیم بود. سعی می کنیم تا حد امکان مریض خانم را دکتر خانم ویزیت و یا عمل کن، البته هماهنگی این موضوع خیلی سخت است؛ ولی تمام تلاش خود را می کنیم که محقق بشود.

وی در پایان صحبت های خود افزود: همیشه این دعا را می کنیم که خداوند توفیق درمان مریض ها را به ما محول کند؛ نه اینکه دعا کنیم مردم بیشتر مریض شوند تا ما بهره برداری بیشتری کنیم.

در انتهای این دیدار دکتر مظفر با اهدای یک جلد کلام الله مجید به دکتر عابدین زاده از فعالیت های ایشان در خصوص اقامه نماز تشکر و قدردانی کردند.

برای تماشای گزارش تصویری این دیدار کلیک کنید.