نماز جماعت ظهر عاشورا در بجنورد در ۶ نقطه و در سطح استان در ۲۲ نقطه اقامه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از خبرگزاری شبستان ؛ حجت‌الاسلام رضا احمدی فرد امروز پنج‌شنبه در نشست هماهنگی نماز‌ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی اظهارداشت: از زیباترین و اثرگذارترین صحنه های عاشورا، برپایی نماز اول وقت است و این درس بزرگی برای همه محبین و ارادتمندان آن حضرت است.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، بیان کرد:  هر ساله تلاش داریم باکمک مردم و عزاداران و مسئولان هیئات مذهبی و دستگاه‌های اجرایی، مقدمات و ملزومات لازم جهت هر چه با شکوه تر برگزار شدن  نماز ظهر تاسوعاو عاشورا را فراهم کنیم.

وی در خصوص نماز ظهر تاسوعا با بیان اینکه با توجه به تمرکز هیئات حسینی در محل مصلی امام خمینی، نماز ظهر تاسوعا در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، افزود: نماز ظهر عاشورا هم همچون سال‌های گذشته در محل ضلع شرقی امامزاده سید عباس (ع) و در پنج نقطه دیگر اقامه می‌شود.

وی، با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا در شهرستان های استان هم در محل مصلاها یا محل های تجمع هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود، از دستگاه های اجرایی خواست برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن این مراسم همکاری لازم را داشته باشند

در ادامه این نشست وظایف دستگاه‌های معین برگزاری مراسم نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی به نمایندگان حاضر در جلسه اعلام شد.