رئیس ستاد اقامه نماز مهریز برگزاری دوره های آموزشی « آداب و اسرار نماز» برای کارکنان نهادهای دولتی این شهرستان را با هدف ترویج این واجب دینی ضروری دانست .

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام حجت قانع روز پنجشنبه در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان افزود: تاکنون در این بخش کارهایی انجام شده ولی به دلیل اهمیت موضوع اصلا کافی نیست و ب
اید بیشتر اقدام شود.

وی ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه باید در راستای تغییر و تحول در هیات امنای مساجد مهم شهرستان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اقدام کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: جوان گرایی و ترکیب افراد مختلف و تاثیرگذار و فعال به عنوان هیات امنای مساجد نقش مهمی در گسترش فرهنگ نماز دارد.

قانع بیان داشت: ایجاد فضای مناسب فرهنگی در شهر در خصوص نماز با تهیه و نصب برخی تندیس ها در میدان های شهر مهریز با همکاری شورای شهر و شهرداری به فرهنگ سازی نماز کمک می کند.

به گفته وی، برگزاری دوره آموزشی شیوه های جذب فرزندان و دانش آموزان به نماز ویژه مدیران مدارس و معلمان از دیگر راه های مهم گسترش این واجب دینی است.
رئیس ستاد اقامه نماز مهریز خاطرنشان کرد: اقامه نماز جماعت صبح در مساجد شهر و روستاهای منطقه به همکاری تمام دستگاه ها و همراهی مردم نیاز دارد.

قانع همچنین برگزاری جلسه شورای اقامه نماز شهرستان به صورت فصلی را خواستار شد.

مهریز ۳۰۰ باب مسجد و ۱۰۰ روحانی دارد.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.