همزمان با سراسر کشور زنگ نماز در مدارس آذربایجان شرقی به صدا درآمد تا در طول سالتحصیلی به صورت ویژه در مدارس نماز اقامه شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی؛ زنگ نماز توسط طاهرعلمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان همزمان با سراسر کشور در اولین روز از مهر ماه تحصیلی به صورت پایلوت استانی در مدرسه دخترانه شاهد نور الزهرا ناحیه ۳ نواخته شد.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی در این آیین با تبریک سالتحصیلی جدید و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: مهم ترین پیام عاشورا زنده نگه داشتن فرهنگ نماز است چرا که اگر اقامه نماز با آگاهی باشد، ما را به رستگاری دنیا و آخرت می رساند.

علمی ترویج نماز و انس با قرآن در میان نوجوانان و جوانان را از اهداف عالیه آموزش و پرورش برشمرد و افزود: اگر سبک زندگی ائمه و معصومین را نهادینه کنیم، از مشکلات اجتماعی پیشگیری می شود.

گفتنی است، بر اساس طرح جامع توسعه و فرهنگ اقامه نماز در مدارس و مراکز آموزشی یک سند نظام جامع مهندسی فرهنگی، توسط ریاست جمهوری به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده و این سند در شورای عالی آموزش و پرورش نیز به تصویب رسیده است که نیم ساعت به زمان «اقامه نماز» اختصاص داده شود تا به صورت ویژه به این امر ارزشمند پرداخته شود.