آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس (زنگ مقاومت) اصفهان روز دوشنبه اول مهرماه سال جاری با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استانی، خانواده های شهدا و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه شهید شالباف اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان؛ در این آئین که مهروریان مدیرعامل مجمع خادمین نماز استان نیز حضور داشت پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گزارشی از فعالیّتها و برنامه های آموزش و پرورش ارائه کرد.

وی با اشاره به افتتاح ۹۳ پروژه آموزشی، کتابخانه، نمازخانه و سالن های ورزشی با همکاری و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان در مهرماه سال جاری افزود ما با استفاده از تمام ظرفیت قانونی که در اختیار داریم در جهت توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش استان تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان توسعه فرهنگ نماز، عفاف و حجاب و ایجاد روحیه امید و نشاط آفرینی را از اولویت برنامه های آموزش و پرورش استان اعلام کرد.

در ادامه مراسم رضائی استاندار اصفهان هدف آموزش و پرورش را رسیدن به قلّه های معرفت و کمال دانست که رسیدن به آن از طریق علم و دانائی و تهذیب نفس میسر است.

وی اهمیّت دادن و اولویّت بخشیدن آموزش و پرورش را لازمه توسعه و خدمت رسانی به مردم را دانست و افزود آموزش و پرورش استان باید به سمت کارآفرینی، نوآفرینی و نوآوری در تعلیم و تربیت برود.

در ادامه این مراسم زنگ مقاومت با حضور مسئولین استانی توسط استاندار نواخته و از پوستر ایده کاپ ۲۰۲۰ با موضوع اصفهان شهر گردشگری، هنر و میراث فرهنگی که ویژه دانش آموزان و معلّمان است، رونمائی شد. لازم به ذکر است در این مراسم استاندار از خانواده های شهید خرازی، شهید اقدامی و شهید شالباف تجلیل کرد.