جلسه شورای اقامه نماز با موضوع برگزاری پنجمین اجلاس استانی نماز و وضعیت مساجد بین راهی در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان؛ اولین جلسه شورای اقامه نماز استان با موضوع برگزاری پنجمین اجلاس استانی نماز و بررسی نمازخانه ها و سکوهای بین راهی در مورخ ۱۵/۷/۹۸ در سالن اجتماعات استانداری با حضور همه اعضا تشکیل شد.

در آغاز سنجرانی ضمن تقدیر و تشکر از تشکیل جلسه شورای اقامه نماز و همچنین خیرمقدم به اعضای جلسه از خانم سیدزاده که بانی خیر شدند تا بتوانند اعضای شورا دقایقی را برای نماز فکر کنند، تقدیر و تشکر کردند سپس گزارش کامل و جامعی را پیرامون برگزاری اجلاس چهارم نماز در سال قبل و سنوات گذشته و همچنین اقدامات انجام شده در حوزه برنامه های فرهنگی و آموزشی در سال ۹۷ را بیان نمودند.

سنجرانی چهارمین اجلاس استانی را که در سال گذشته در سالن هلال احمر در زاهدان برگزار یکی از با کیفیت ترین اجلاس های سالهای اخیر یاد کردند و گفتند امسال هم طبق منویات مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که “مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان، چرا که این بهترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است” اظهار داشتند اجلاس با محوریت آموزش و پرورش و با کیفیت بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزار شود و موضوع و عنوان پنجمین اجلاس استانی نماز در استان (نماز و مدرسه) است.

ایشان در ادامه در خصوص فرآیند ارزیابی سال ۹۷ و چگونگی ارزیابی و نظارت بر دستگاه های اجرایی توضیحاتی را بیان نمودند و گفتند نمرات ارزیابی دستگاه ها به سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهت انعکاس به جشنواره شهید رجایی اعلام شده است.

سنجرانی در پایان عرایض خود مشکلاتی را در خصوص نمازخانه های بین راهی (مسجد کهورک) و همچنین سایتهای اداری در دست ساخت در شهرستانهای زهک، هیرمند و پارک شهر زابل که فاقد نمازخانه هستند بیان نمودند و خواستار برطرف شدن وضعیت موجود در فضاهای مربوطه شدند.

در ادامه بزمانی مدیرکل تبلیغات اسلامی ضمن تشکر از اعضای جلسه و همه خادمین نماز که به هر نحوی در توسعه و ترویج فرهنگ نماز فعالیت می کنند رسالت مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی را در قبال نماز بر آیه ”الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه ” دانستند و ستاد اقامه نماز استان را از استان های پیشتاز در این امر برشمردند.

ایشان در ادامه سخنان خود با توجه به آیات قرآن کریم و سخنان بزرگان پیرامون اهمیت و جایگاه نماز در جامعه توضیحات جامع و مفیدی را بیان نمودند و گفتند یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از آسیبهای اجتماعی برپایی نماز و دعوت نوجوانان و جوانان به نماز است، بخصوص توسعه فرهنگ نماز در مدارس. بزمانی ادامه داد: باید در آموزش و پرورش که به غیر از آموزش نقش پرورش فرزندان را در جامعه عهده دار است کار گروهی تخصصی با موضوع وضعیت نماز مدارس تشکیل دهند تا مشکلات و موانع پیش رو به مرور زمان در این کارگروه مورد بررسی قرار گیرد و برطرف شود.

در ادامه سرکار خانم سیدزاده معاونت مدیریت و توسعه منابع استاندار ضمن تشکر از حضور اعضا در جلسه شورای اقامه نماز، اظهار داشتند که سیاستهای کلی مقام معظم رهبری در نظام اداری در رابطه با همین موضوع یعنی نماز است که این امر نقشه راه اصلاح نظام اداری مبتنی بر فرمایشات ایشان است که این برنامه ها و فعالیتها مشخص شده بر تمامی دستگاه های اجرایی نیز به صورت یک تکلیف ابلاغ شده است.

ایشان اقامه نماز در ادارات و انجام فعالیتهای مصوب نماز را شاخصه اصلی ارزیابی و عملکرد دستگاه ها دانستند و اظهار داشتند طبق مصوبات تفاهم نامه های کشوری که به دستگاه ها ابلاغ می شود ارزیابی و عملکرد دستگاه ها بعد از یکسال مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نهایتا نمره ارزیابی طبق شاخصهای ستجش عملکرد از طرف ستاد اقامه نماز به مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.

در ادامه جلسه جناب آقای کرد مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده ای استان در خصوص وضعیت نمازخانه ها و مجتمع های بین راهی توضیحات و گزارش کامل را ارائه نمودندو از همه دستگاه هایی که متولی این امر هستند خواستند تا جهت بهبود و تجهیز و ساخت سکوها و مجتمع ها و نمازخانه های بین راهی تلاش کنند.