دبیر ستاد اقامه نماز لرستان از اجرای طرح «معراج» ویژه طلاب خبر داد و گفت: برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی آموزشی معارف و اسرار نماز برای مربیان پرورشی، دوره آموزشی با عنوان «مبین» ویژه مدیران مدارس متوسطه از دیگر برنامه‌های ستاد اقامه نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان و به نقل از ایکنا از لرستان؛ حجت‌الاسلام محمدجواد چراغی، دبیر ستاد اقامه نماز لرستان، پانزدهم مهر در جمع خبرنگاران، از برگزاری طرح «معراج» خبر داد و گفت: این طرح که ویژه طلاب مدارس علمیه است طی آینده نزدیک در قالب ۱۲۰ ساعت آموزشی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که بیش‌از ۹۰ درصد کارگاه‌ها، نشست‌ها و برنامه‌های ستاد اقامه نماز با همت و همکاری مبلغان و روحانیان برگزار می‌شود، افزود: علاوه‌بر دعوت‌های دوره‌ای از مبلغان و روحانیان غیر بومی از مرکز تخصصی نماز، بیش‌ از ۱۰۰ مبلغ لرستانی در اجرای برنامه‌های ستاد اقامه نماز استان همکاری و مشارکت دارند.

چراغی با بیان این‌که در طول سال برنامه‌ها، کارگاه‌ها و نشست‌های متعددی برای اقشار مختلف برگزار خواهد شد، ادامه داد: این برنامه‌ها و کارگاه‌ها با هدف تشویق و نهادینه‌سازی قشر نوجوان و جوان به فرهنگ نماز به‌ویژه نماز اول وقت اجرا می‌شود.

برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی آموزشی معارف و اسرار نماز دبیر ستاد اقامه نماز لرستان برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی آموزشی معارف و اسرار نماز برای مربیان پرورشی، کارگاه فرهنگ‌سازی نماز در خانواده ویژه مدرسان آموزش خانواده و دوره آموزشی با عنوان «مبین» ویژه مدیران مدارس متوسطه را از ‌برنامه‌های ستاد اقامه نماز استان اعلام کرد و یادآور شد: این کارگاه‌ها با همکاری ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش لرستان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام چراغی همچنین برگزاری نشست‌های خانواده با رویکرد شیوه‌های دعوت کودکان و نوجوانان به نماز و برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت نماز را از دیگر برنامه‌های ستاد اقامه نماز استان برشمرد و گفت: در این برنامه‌های آموزشی، قشر دانش‌آموز مورد هدف است.