عبدی مدیرستاد اقامه نماز استان اردبیل از موکب زیارتی اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مستقر در گمرک و پایانه مرزی بیله سوار بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل؛ عبدی در این بازدید از نحوه فعالیت های این موکب و نحوه ی ارائه خدمات به زائرین اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت که از کشور جمهوری آذربایجان وارد ایران می شوند اطلاع یافته و به عوامل اجرائی موکب یادآور شد که بسته های فرهنگی و تبلیغی به ویژه نماز زائر و همچنین روایات و احادیث از ائمه معصومین (ع) در این رابطه جهت ارائه به این زائران فراهم گردد تا زائران آذربایجان با فلسفه نماز و قیام عاشورا بیشترآشنا شده و از امام حسین (ع) درس و الگو بگیرند.

عبدی در ادامه در جلسه شورای هماهنگی موکب اربعین حسینی (ع) در شهرستان بیله سوار نیز شرکت کرد و در این جلسه تاکید کرد که تمهیدات لازم جهت اقامه نماز ا زائران که از کشور آذربایجان و گرجستان عازم کربلای معلی هستند فراهم گردد تا زائران در اقامه نماز جماعت با مشکل مواجه نشوند.

گفتنی است در دو موکب اربعین حسینی (ع) از ۱۲۰۰ نفر از زائران استقبال می شود و زائران نماز ظهر و عصر خود را در نماز خانه اهل بیت (ع) پایانه مرزی بیله سوار و همچنین نماز مغرب و عشاء را در امامزاده سید صدرالدین اردبیل اقامه کرده و عازم کربلای معلی می شوند.