شورای اقامه نماز شهرستان سقز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ در ابتدا امام جمعه شهرستان با عرض خیر مقدم به آقای عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز گفتند: نماز بزرگترین عبادت است و نماز جماعت دارای فضیلت و آثار و برکت زیادی است.

ایشان با اشاره به آیات و احادیث اظهار داشت: نماز، نیکی به پدر و مادر، و جهاد از بزرگترین اعمال نزد خداوند است امام جمعه بر فرهنگ سازی جهت اقامه نماز در سطح جامعه تاکید کرد،

سپس آقای کریمیان فرماندار شهرستان سقز از حضور آقای عظیمی و امام جمعه در جلسه تشکر کردند و گفت این شهرستان در راستای برنامه های ستاد اقامه نماز اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

ایشان افزودند با هماهنگی و مشارکت ستاد اقامه نماز استان اجلاس شهرستانی نماز در سقز برگزار خواهد شد و از مدیران ادارات خواستند مهمترین مکان ها را به نماز خانه اختصاص دهند و اداراتی که امام جماعت ندارند در اسرع وقت اقدام نمایند.

در ادامه جلسه آقای عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان از حضور امام جمعه ، فرماندارو اعضای شورای اقامه نماز شهرستان و دبیر شورای اقامه نماز این شهرستان برای تشکیل جلسه و سایر فعالیت های مرتبط با نماز تشکر کردند و گفت: اقامه نماز و توجه به این فریضه الهی در بین اقشار مختلف باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه هدف از خلقت انسان عبادت خداوند است با قرائت آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از پیامبر (ص) و ائمه (ع) گفت با همین امکانات موجود می توانیم کارهای مهمی برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز انجام دهیم ایشان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به اجلاس۲۷، گفت: محور پیام مقام معظم رهبری توجه به نماز خواندن نوجوانان و جوانان در مدارس آموزش و پرورش است که باید آموزش و پرورش حداکثر تلاش را در این زمینه داشته باشد و سایر دستگاه ها نیز حمایت لازم از آموزش و پرورش به عمل آمورند.

ایشان گفت: مانوس شدن کارکنان دستگاه ها با نماز و معنویات موجب کارایی و خدمت صادقانه آنها خواهد شد.

آقای عظیمی با اشاره به سفر های زیارتی اربعین از مسئولین ذیربط تقاضا کردند که نماز خانه و مساجد بین راهی و ورودی شهرها و پارک ها را آماده و تجهیز نمایند تا برای اقامه نماز زائرین عزیز مشکلی وجود نداشته باشد.