جلسه هماهنگی برگزاری اجلاسیه سراسری نماز شهرستان گالیکش به ریاست فرماندار و با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان گلستان، امام‌جمعه و مدیران ادارات عضو این ستاد در سالن جلسات آموزش‌وپرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از فرمانداری شهرستان گالیکش؛ حسین مایلی فرماندار شهرستان در این جلسه که صبح یکشنبه (۲۱مهرماه) برگزار شد، اظهار کرد: نماز بزرگترین عبادت و نماز جماعت دارای آثار، فضیلت و برکات بی‌شماری است و اجلاسیه نماز، فرصت بسیار مناسبی برای معرفی این فریضه دینی به عنوان یک موهبت الهی به آحاد جامعه می‌باشد.

مایلی توسعه فرهنگ نماز را از مهمترین وظایف ادارات بخصوص آموزش‌وپرورش برشمرد و افزود: این امر با تجهیز مدارس به نمازخانه‌ها جهت ترغیب دانش‌آموزان برای حضور باشکوه در نمازهای جماعت در مدارس محقق می‌شود.

وی ضمن تقدیر از اقامه نماز جماعت در برخی مدارس سطح شهرستان افزود: نماز جماعت در مدارس یکی از راههای مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی است که باید در جهت نهادینه کردن بیشتر فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان و هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن آن در مدارس تلاش شود.

فرماندار گالیکش ضمن تأکید بر لزوم تدوین برنامه‌های فرهنگی و هنری برای ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرستان، تصریح کرد: ادارات شهرستان بهترین مکان‌ها را به نمازخانه اختصاص دهند و برای اقامه نماز جماعت در اداره خود در اسرع وقت اقدام نمایند.