جلسه شورای اقامه نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در دفتر حجت السلام و المسلمین ذاکری و با حضور کارشناسان ستاد اقامه نماز و اعضای آن مجموعه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان؛ حجت السلام و المسلمین فروزان نژاد با بیان اینکه نماز در اسلام از جایگاه و اهمیت والایی برخوردار است گفت همه اعمال و رفتار و کردار انسانها به شرط قبولی نماز پذیرفته می شود. وی افزود نماز انسانها را از جرم و خیانت و نابه هنجاری های اجتماعی مصون می کند.

نماز نقش ارزنده ای در کاهش جرایم اجتماعی دارد.وی اظهار داشت هیچ چیز مثل نماز بینی شیطان را به خاک نمی مالد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با استناد به آیات و رویات الهی گفت بدون شک نماز روح و قلب انسان را به سوی پاکی، تقوا و معنویت رهنمود می سازد. نماز تنها عاملی است که می تواند انسانها را از وسوسه های شیطانی دوری سازد و یاد خدا را در دلها زنده نگهدارد.

وی در ادامه به تشریع ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت در سال گذشته فعالیت های دستگاه ها از طریق سامانه سجاده بارگزاری شد و دستگاه های اجرایی بدلیل عدم آشنایی با این سامانه در بارگزاری این فعالیت دچار مشکلاتی شدند،

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به این مطلب که مجموعه تلاشهای دستگاه های اجرایی در بحث نماز بر همه روشن است اظهار امیدواری کردند که در سال های جاری دستگاه های اجرایی با جدیت و تلاش بیشتری فعالیت های خود را عملیاتی نمایند.

در ادامه نشست دکتر ذاکری مدیر کل کتابخانه های استان ضمن ارائه گزارش از عملکرد این مجموعه افزود نماز بهترین عبادت در میان سایر عبادات است و نردبانی استوار تر از نماز سراغ نداریم وی بیان داشت نماز تنها عبادتی است که در هیچ وضعیتی از انسان ساقط نمی شود.

دکتر ذاکری نماز را ستون و خیمه ای عنوان کردند و افزودند استحکام دین به استواری ستون وابسته است و نماز محور دین و تکیه گاه احکام آن است.

در این نشست تفاهمنامه انجام برنامه ریزی های نماز در سال ۱۳۹۸ پس از امضای طرفین رد و بدل گردید.