مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: تشکیل شورای اقامه نماز و اجرای دستور العمل زنگ نماز در مدارس مورد تاکید است و باید در بازدیدها مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، جلسه توسعه‌ و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش و پرورش استان ظهر امروز در محلدفتر مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

ابراهیم محمدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در این جلسه اظهار داشت: در حوزه ترویج فرهنگ نماز، عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر جز دستگاههای اجرایی برتر استان می باشد.

وی با بیان اینکه باید نگاه به ترویج فرهنگ اقامه نماز همه جانبه باشد؛ افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه فرهنگی عظیم است که انتظارات از این نهاد را افزایش داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: برای برگزاری باشکوه اجلاس استانی نماز باید کلیه دستگاههای اجرایی استان پای کار باشند.

محمدی خاطر نشان کرد: تشکیل شورای اقامه نماز و اجرای زنگ نماز در مدارس مورد تاکید است و باید در بازدیدها مورد توجه قرار گیرد.

قدرت اله قاسمی، معاون پرورشی و فرهنگی استان نیز گفت: کسب رتبه برتر استان در برنامه احلی من العسل و حفظ جز سی قرآن موفقیت اخیر آموزش و پرورش استان می باشد.

وی ادامه داد: نماز و مدرسه، شعار بیست و هشتمین دوره اجلاس سراسری نماز می باشد لذا برگزاری پیش اجلاس نماز در مجموعه مدارس و آموزش و پرورش استان در دستور کار قرار دارد.

قاسمی گفت: تجهیز نماز خانه مدارس، اجرای طرح مبین، برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز و برگزاری دوره های ویژه مبلغان نماز از جمله برنامه های آموزش و پرورش استان در این حوزه است.