به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، اظهار کرد: خدا را شاکریم این سعادت را پیدا کردیم در محضر شخصیت بزرگی که پرچمدار اقامه نماز و زکات و مهدویت در کشور است، حضور داریم تا با حضور مسئولان فرهنگی و دینی و رسانه‌ای و نهادهای دینی و فرهنگی استان قزوین بتوانیم در مسیر ترویج مهدویت قدم برداریم.

دیدار نماینده ولی فقیه قزوین با حجت الاسلام قرائتی

امام جمعه قزوین خطاب به حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ابراز کرد: ای کاش شما یک دوره سفر استانی درنظر می‌گرفتید جهت تقویت انگیزه‌های ائمه جمعه و برخی ائمه جماعتی که استعداد ترویج مهدویت را دارند تا این عزیزان دور هم جمع شوند و شما وضعیت قرآنی و دغدغه‌های دینی را برای آنها تبیین کنید. زیرا نفوذ کلام شما به گونه‌ای است که با مطرح کردن دغدغه‌های قرآنی می‌توانید زمینه ساز افزایش جلسات قرآنی و مهدویت در کشور شوید.

جامعه را برای ترویج قرآن بسیج کنیم

وی اذعان کرد: ما باید بتوانیم که جامعه را برای ترویج قرآن که جزو رهنمودهای مکرر پیامبر گرامی اسلام (ص) است بسیج کنیم، در قرآن می‌خوانیم که اگر انسانی از آیات الهی بهره نگیرد در تاریکی مطلق به سر خواهد برد‌ و از نور و روشنایی دور می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به روایتی از زمان شهادت حضرت ابوالفضل(ع) عنوان کرد: حضرت عباس(ع) زمانی که دست راستش قطع می‌شود قسم یاد می‌کند که اگر دستان مرا قطع کنید باز هم پای دین باقی می‌مانم؛ در روایتی می‌خوانیم که منظور حضرت این بوده که تا زمانی که دست من قطع نشده بود نمی‌دانستم خدا معامله خود را با من شروع کرده است، اما زمانی که خدا دست مرا خریداری کرد متوجه شدم دست من یدالله شد.

دیدار نماینده ولی فقیه قزوین با حجت الاسلام قرائتی

وی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: انتظار داریم شما با نفوذ کلامی که دارید فضایی ایجاد کنید که هر کدام از جزیره‌های نماز و زکات و مهدویت و اربعین و مساجد به صورت بهم پیوسته و به صورت متصل فعالیت کنند و از جزیره ای کار کردن هرکدام از این حوزه‌های مهم جلوگیری کنید و به گونه ای شود که همه به صورت هم افزایانه عمل کنند.