به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌الاسلام علی سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس از برگزاری پنجمین اجلاس استانی نماز خبر داد و گفت: این مراسم ساعت ۸ تا ۱۱ روز پنج‌شنبه، ۹ آبان‌ماه در باشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه این اجلاس با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور برگزار می‌شود، افزود: در این مراسم از ۱۳ دستگاه برتر در حوزه اقامه نماز تجلیل می‌شود.

نماز و مدرسه محور اصلی اجلاس

سقاچی با بیان اینکه این اجلاس با موضوع نماز و مدرسه برگزار می‌شود، گفت: اجلاس سراسری نماز در سال جاری در محور‌هایی نظیر شیوه‌های دعوت دانش‌آموزان به نماز، نقش مدیران و معلمان به دعوت دانش‌آموزان به نماز، نقش اولیا در رونق نماز مدارس، راهکار‌های حضور فعال روحانیان در مدارس، چگونگی پیوند مسجد و مدرسه، راهکار‌های رونق نماز مدارس و چگونگی نقش دانش‌آموزان در رونق نماز مدارس اجرا خواهد شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با بیان اینکه در اجلاس فوق پیرامون این محور‌ها بحث و بررسی خواهد شد، گفت: دانش‌آموزان، دانشجویان مردم عادی می‌توانند در محور‌های مذکور مقاله، شعر، سرود، فیلم‌نامه، فیلم، عکس، پوستر، رمان، خاطره و … به ستاد اقامه نماز ارسال کنند.

او، آخرین مهلت ارسال آثار به اجلاس سراسری نماز در سال جاری را ۲۰ آبان‌ماه جاری اعلام کرد و گفت: برگزیدگان این اجلاس در آذرماه امسال در اجلاس سراسری نماز که به‌میزبانی گرگان برگزار خواهد شد، تجلیل می‌شوند.

سقاچی همچنین گفت: در ساعت ۱۵:۳۰ روز پنج‌شنبه، ۹ آبان‌ماه نیز جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با اساتید دانشگاه‌های شیراز با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب از منظر قرآن در سالن سینا و صدرا برگزار خواهد شد.