به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمهدی قریشی، امام جمعه ارومیه، دیروز، ۱۱ آبان در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن حوزه استانداری با ریاست محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی،  برگزار شد، اظهار کرد: اقامه نماز در مدارس اهمیت بسیاری داشته و این فرهنگ در مدارس نهادینه شود.

وی افزود: مشکلات مربوط به نماز در مدارس استان شناسایی شده و راهکارهای مربوطه به حل این مشکلات ارائه شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: اگر نماز در مدارس جدی گرفته شود شاهد مشکلات اجتماعی کمتری خواهیم بود که امیدوارم همه ارگان‌ها به آن پرداخته شود.

امام جمعه ارومیه نیز در ادامه سخنان خود با بیان اینکه معظم‌له بر اهمیت اقامه نماز تأکید کرده گفت: بر هیچ کسی این اهمیت پوشیده نیست.

حجت‌الاسلام قریشی بیان کرد: اقامه نماز جماعت در مدارس برکات بسیار زیادی دارد که یکی از مهمترین برکات آن تربیت انسان متعالی است.

وی افزود: در آیات قرآن کریم در خصوص اقامه نماز تأکید شده و خداوند متعال در قرآن فرموده است مؤمنان کسانی هستند که نماز را در جامعه بر پا می‌کنند.

مدیران نسبت به آموزش فریضه نماز توجه ویژه داشته باشند

در ادامه این جلسه، محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: مدیران نسبت به آموزش فریضه نماز توجه ویژه داشته و همچنین به حقوق شهروندی در مدارس اهتمام داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به نماز در مدارس و لزوم ترویج این فریضه الهی در بین دانش آموزان، گفت: تامین اعتبار موردنیاز برگزاری اجلاسیه استانی نماز در آموزش و پرورش در اولویت این برنامه‌ها قرار گیرد.

این مقام مسئول افزود: آموزش حقوق شهروندی در مدارس اهمیت فراوانی داشته و در صورت آشنایی دانش‌آموزان با ابعاد مختلف حقوق شهروندی بسیاری از پرونده‌های قضایی در آینده قابل حل خواهد بود.

شایان ذکر است؛ در این جلسه در خصوص تأمین مالی جهت برگزاری اجلاسیه استانی نماز به منظور جریان‌سازی فرهنگی و دینی در استان، ساماندهی، واگذاری و جابجایی فضاهای آموزشی شهرستان خوی جهت توسعه امامزاده بهلول این شهرستان، اقدامات آموزش و پرورش در جهت جمع‌آوری دکل‌های مخابراتی از فضای آموزشی مدارس استان بحث شد.