به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی پیش از ظهر امروز در دیداری که دبیر ستاد اقامه نماز استان سمنان با ایشان در دفتر امام‌جمعه سمنان برگزار شد اظهار داشت: اشاعه فرهنگ نماز یکی از نیازهای ضروری و موردنیاز جامعه امروز است.

وی تأکید کرد: باید برای طیف‌ها و اقشار مختلف مردم اهمیت و ضرورت توجه به نماز تبیین شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ترویج فرهنگ نماز را یکی از عوامل کاهش آسیب‌های اجتماعی و بداخلاقی‌های رفتاری و ناهنجاری‌های فرهنگی عنوان کرد.

شاهچراغی بیان کرد: نماز باید به‌گونه‌ای اقامه شود که اثرگذار و اثربخش در زندگی فردی و اجتماعی هر فرد عامل به آن باشد.

وی عنوان کرد: هدف زیادشدن نمازخوان نیست بلکه هدف اقامه نمازی است که در فرد موجبات اصلاح در رفتار، گفتار کردار را فراهم کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس نماز در این استان در آذرماه امسال گفت: باید زمینه مشارکت پررنگ و مؤثر مردم در برگزاری اجلاس نماز استان سمنان فراهم و در این زمینه اطلاع‌رسانی عمومی به‌طور گسترده انجام شود.

هر چقدر در حوزه گسترش و ترویج نماز تلاش شود؛ باز هم کم است

حجت‌الاسلام شمس‌الدین دبیر اقامه نماز استان سمنان نیز در این دیدار بیان کرد: هر چقدر در حوزه گسترش و ترویج نماز تلاش شود؛ باز هم کم است.

وی با تأکید بر اینکه نباید ترویج فرهنگ نماز در جامعه مورد غفلت و فراموشی واقع شود گفت: ترویج نماز در جامعه یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان سمنان با اشاره به تشکیل شورای اقامه نماز در استانداری‌های سراسر کشور اظهار داشت: لازم است تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به گسترش و ترویج فرهنگ نماز توجه و اهتمام ویژه داشته باشند.